Advokátska kancelária Čarnogurský ULC podala trestné oznámenie na Havrana bez vedomia Kuffu
Vyplýva to z vyjadrení samotného Mariána Kuffu, ktoré priniesol portál webnoviny,sk. Podľa portálu kňaz Marián Kuffa žiada oznamovateľov, aby stiahli trestné oznámenie voči publicistovi Michalovi Havranovi.

„Po mojom štvrtkovom návrate z duchovných cvičení v zahraničí som sa dozvedel, že bolo voči pánovi Havranovi podané trestné oznámenie pre článok v Denníku SME: Pošlite Kuffu do cirkusu. Chcem týmto verejne poprosiť oznamovateľov, aby trestné oznámenie vzali späť. Nežiadam si, aby bol Michal Havran za nenávistné výroky voči mne odsúdený. Odpúšťam mu a posielam mu svoje kňazské požehnanie,“ uvádza sa vo vyhlásení Kuffu., ktoré zverejnili Webnoviny,

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC s.r.o. podala trestné oznámenie v súvislosti s hanobením katolíckeho náboženstva, viery a jej predstaviteľov. Oznámenie konkrétne podali na autora článku na portáli denníka SME  s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ s podtitulom Prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci a podnadpisom Z Márie Barbie.

„Autor vystupujúci pod menom Michal Havran hanobí v článku kresťanstvo a kresťanov. Z článku sála pýcha a nadraďovanie extrémistických názorov autora nad názory všetkých veriacich kresťanov. Autor sa postavil proti Bohu kresťanov a proti Ježišovi Kristovi. Článok autora je nielen nemorálny, ale aj protiprávny. Jeho zverejnením bol spáchaný trestný čin,“ uviedol Ján Čarnogurský ml. vtedy pre Webnoviny.sk.

Zároveň žiadal verejnoprávnu RTVS, aby s Havranom prerušila spoluprácu, pretože porušil kódex novinára.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies