Afganský neúspešný žiadateľ o azyl čelí procesu za vraždu ženy,ktorá konvertovala z islamu na kresťanstvo
V Traunsteine v južnom Nemecku v utorok začal súdny proces s afganským žiadateľom o azyl, ktorý je obžalovaný z ubodania matky štyroch detí. Rozzúrilo ho, že žena konvertovala od islamu ku kresťanskej viere.
30-ročný Afgánec údajne poznal 38-ročnú obeť, pretože žil v tom istom azylovom domove v Nemecku. Obžaloba viní 30-ročného muža, ktorého identita nebola zverejnená, že zavraždil ženu, ktorá tiež pochádzala z Afganistanu, pred jej dvoma deťmi. Hlavným dôvodom bolo, že sa ho žena pokúšala prehovoriť, aby sa takisto vzdal svojej islamskej viery. To muž považoval za “nezlučiteľné so svojou vierou”,píše sa v správe.

Mladý moslim 29. apríla minulého roka pred supermarketom v juhonemeckom meste Prien pri jazere Chiemsee napadol afganskú ženu a 16-krát ju bodol nožom s dĺžkou 20 centimetrov. Žena bola bezprostredne po útoku prevezená do nemocnice, kde však na následky poranenia zomrela, píše Breitbart.

Polícii sa bezprostredne po čine podarilo útočníka zadržať. Ešte pred jej príchodom sa snažili muža zastaviť svedkovia incidentu, ktorí na neho hodili nákupný vozík.

Vraždu svojej matky sledovali dve ženine deti vo veku 5 a 11 rokov. Jej ďalšie dve deti sú už dospelé.

K tejto vražde došlo v čase, keď bola nemecká spoločnosť vnútorne rozpoltená kvôli masovej vlne viac ako milióna utečencov, ktorí do krajiny od roku 2015 prišli prevažne z vojnou zmietanej Sýrie, Iraku a Afganistanu.

Muž sa po svojom zadržaní bránil, že jeho konanie vyplývalo z frustrácie kvôli hrozbe deportácie. Jeho žiadosť o azyl totiž bola zamietnutá.

Prvé tri mesiace po zatknutí bol útočník izolovaný na psychiatrii a potom bol prevezený do bežnej väzobnej väznice.

Súd by mal o osude Afgánskeho muža rozhodnúť do štyroch dní. Za vraždu v Nemecku páchateľovi hrozí doživotie. Odsúdení však väčšinou bývajú z väzenia prepustení po 15 rokoch trestu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies