Agent FBI sľúbil, že “zabráni” Trumpovi, aby sa stal prezidentom
Agent FBI Peter Strzok, ktorý sa podieľal na ruskom vyšetrovaní Roberta Muellera, v auguste 2016 poslal svojej kolegyni Lise Paigeovej správu, v ktorej sľúbil, že oni “nedovolia” Donaldovi Trumpovi, aby sa stal prezidentom USA.

 

Komunikácia medzi Strzokem a Pageovou tak “hádže zlé svetlo na celé vyšetrovanie FBI”. Vyplýva to zo správy o pokroku vyšetrovaní úradnej korešpondencie Hillary Clintonovej, zverejnenej vo štvrtok, agent FBI Peter Strzok, ktorý sa podieľal na vyšetrovaní osobitného prokurátora Roberta Muellera, v auguste 2016 poslal svojej kolegyni Lise Paigeovej, ktorá tiež pracovala pre Muellera, správu, v ktorej sľúbil, že oni “nedovolia” Donaldovi Trumpovi stať sa prezidentom Spojených štátov, píše CNBC

 

Správy Petra Strzoka a Lisy Paigeovej, ktoré boli predtým publikované, “vystavili vyšetrovanie ťažkej situácii” a slúžili ako zámienka pre Trumpa k útokom na vyšetrovanie e-mailov Clintonovej a ruského vyšetrovania Muellera. Nové správy, ako uvádza televízia, sú “najjednoznačnejšie zo všetkých doteraz odhalených”.

 

 

Po zverejnení prvých správ Robert Mueller odvolal Strzoka z ruského vyšetrovania. Lisa Pageová opustila Muellerov tím tesne pred zverejnením tejto korešpondencie. Uvádza sa, že Strzok, ktorý sa predtým podieľal na vyšetrovaní týkajúcom sa elektronických listov Clintonovej, Paigeové sľúbil, oni dvaja nedovolia Trumpovi zvíťaziť.

“Trump sa nikdy nestane prezidentom, nie? Pravda? “Napísala Paigeová. “Nie. Nie, on sa im nestane. Nedovolíme to,”odpovedal Strzok.

V správe sa tiež uvádza, že korešpondencia medzi Strzokem a Pageovou “hádže  zlé svetlo na celé vyšetrovanie FBI”.

Tento škandál možno označiť za naprostý prepadák z prsta vycucaného obvinenia Hillary Clintonovej a demokratov, že sa Trump sprisahal s Ruskom pri voľbe amerického prezidenta. A to za účasti Federálneho úradu vyšetrovania. Následná nedôvera Trumpa, ako už zvoleného prezidenta, k vedeniu FBI sa spätne ukazuje, ako úplne oprávnená. A platí to samozrejme pre samotné vyšetrovanie Muellera.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies