Ak koalícia odvolá Krištufkovú, opozícia sa zrejme vzdá svojich funkcií, odkázal Galko z SaS
Ak koalícia skutočne odvolá poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, SaS začne v rámci opozície rokovania o tom, že sa všetci opoziční šéfovia parlamentných výborov vzdajú svojich postov. Informuje INFO.SK.

Ak to urobíte, začneme v opozícii rokovania o tom, že všetci opoziční predsedovia výborov sa vzdajú svojich pozícií. A riaďte si to tu potom sami,“odkázal Galko.

Gábor Grendel (OĽaNO) zase pripomenul niekdajšie priznanie podpredsedu NR a člena Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Martina Glváča (Smer-SD), že sa párkrát stretol so zavraždeným bossom podsvetia Jozefom Svobodom. Miroslav Beblavý (nezaradený) dal v reakcii na to návrh na Glváčovo odvolanie z tohto výboru. „Aspoň sa to tu vyčistí,“ podotkol.

Krištúfkovej stranícky kolega Peter Pčolinský označil návrh SNS za účelovú hru jej šéfa Andreja Danka. „Potrebuje prekryť vlastné ‘prúsery’ na ministerstve obrany,“ myslí si.

Miroslav Číž (Smer-SD) opozíciu kritizoval. „Nie je jednoduché zachovať nervy na mieste, toľko bezcharakternosti, čo tu sledujem,“ odkázal. Pripomenul niekdajšiu kritiku jeho osoby aj ďalších predstaviteľov Smeru-SD za to, že boli na sociálnej sieti priateľmi s Talianom Antoninom Vadalom. „Pritom netuším, kto to je,“ dodal Číž.

Ak ma odvoláte, prežijem to,“ vyhlásila Krištúfková, ktorá podľa vlastných slov nemá čo skrývať. Poukázala, že Hrnko či predseda parlamentu a SNS Danko minimálne dva roky o jej minulosti vedeli a neprekážalo im to, a odobrili jej členstvo vo výbore. „Teraz chcete trápne tvrdiť, že ste o mojej minulosti nepočuli? Veď pred parlamentnými voľbami to bolo prepierané v médiách,“ doplnila.

Krištúfková zdôraznila, že prioritne chce robiť v sociálnom výbore a pomáhať ľuďom, keďže koalícia na nich ‘kašle’. „To je podľa mňa problém. To vy by ste mali stáť tu miesto mňa, vy, ktorí okrádate ľudí,“ odkázala koaličným poslancom. Hrnko sa ohradil, on podľa vlastných slov nemá čo skrývať.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies