Ak sú podozrenia voči Galkovi (SaS) zo zneužívania Vojenského obranného spravodajstva pravdivé, nemá čo robiť v politike. Povedal Igor Matovič 

„Mám len mediálne informácie a neviem to posúdiť. Ak je to pravda, bol by to obrovský problém. Ja sa rád dozviem, ako to bolo, z Galkových úst, aj na rokovaní v parlamente. Chcem vedieť pravdu,“ povedal Matovič.

Väčšina pléna v utorok na návrh Petra Šucu (Smer-SD) odhlasovala, že sa bude v stredu (14.2.) popoludní zaoberať údajným zneužívaním VOS v prospech SaS Ľubomírom Galkom v čase, keď bol ministrom obrany. Návrh prišiel po tom, čo minulý týždeň parlament mimoriadne rokoval o modernizácii slovenskej armády. Debata neraz skĺzla ku Galkovým údajným prešľapom na ministerstve. Informuje hlavne.sk.

Podľa Galka Smer otvoril starú pseudokauzu

Galko v blogu uviedol, že Smer-SD otvoril prevarenú, sedem rokov starú pseudokauzu „Odpočúvania novinárov“„Pália po mne ako diví. Komické na tom však je, že sa snažia novinárom podsunúť niekoľko rokov staré informácie ako ‚nové skutočnosti‘. Je možné, že smeráci majú v rukách interné hĺbkové prieskumy, v ktorých brutálne letia s preferenciami dole alebo im ukazujú, že konkrétne ja oslovujem časť ich elektorátu, napríklad z radov starších ľudí, čo ukázali v minulosti niektoré prieskumy zhodou okolností aj nám. Preto chcú mňa aj SaS čo najviac znedôveryhodniť a diskreditovať,“ napísal Galko.

V blogu zároveň pripomína, že vyšetrovanie ešte v roku 2015 preukázalo, že do nasadzovania odposluchov nijako nezasahoval a že všetci svedkovia, ktorí vo VOS nasadzovanie infočmačno-technických prostriedkov (ITP) nejakým spôsobom riešili, vypovedali, že nevydal ani jediný pokyn alebo rozkaz na nasadenie ITP, „že VOS konala autonómne a všetci dôstojníci VOS konali výlučne na základe vlastných poznatkov alebo poznatkov svojich podriadených“.

„Od tohto dňa je moje meno v tejto pseudokauze definitívne očistené a pre mňa prestala existovať,“ dodal Galko a poukázal, že vyšetrovanie a dokazovanie robila polícia pod vedením Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Na samotný Šucov návrh hovoriť o tom v pléne zatiaľ nereagoval.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies