Ako spoznať homosexuálov? Gay má fúzy, lesby sa objímajú, šokuje moslimský denník
Malajzijský denník zverejnil poznávacie znaky homosexuálov. Uviedol napríklad, že gayovia majú fúzy, nosia značkové oblečenie a radi chodia do posilňovne, kde okukujú iných mužov. Lesbičky naproti tomu znevažujú muža, držia sa za ruky a neustále sa objímajú.

Podľa aktivistov za ľudské práva môže taký počin vyvolať vlnu násilia, píše BBC.

“Ten článok ma absolútne vyviedol z miery,” poznamenal aktivista Arwind Kumar.

“A samozrejme som sklamaný, ako bol jeho obsah zavádzajúci. Sú to úplné nezmysly,” dodal. Vlna kritiky sa spustila predovšetkým na sociálnych sieťach.

V Malajzii je pohlavný styk medzi homosexuálmi, ale napríklad aj orálny sex, zakázaný zákonom “proti prírode”. Za jeho porušenie hrozí väzenie i fyzické tresty.

Vplyv zástancov tvrdej náboženskej línie v Malajzii v posledných rokoch rastie, opierajú sa pritom o náboženských fundamentalistov, ktorí broja proti uvoľneniu postojov voči LGBT komunite.

Vláda vlani napríklad vyhlásila súťaž, v ktorej nabádala mladých Malajzijčanov, aby natočili videá o “prevencii proti homosexualite”.

Rovnako pozdržala uvedenie filmu Kráska a zviera pretože obsahoval tzv. gay moment, teda jedna z postáv mala homosexuálnu orientáciu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies