AKTUÁLNE: Drucker prijal Matovičovu ponuku, predá mu sporné pozemky

Minister vnútra Tomáš Drucker na tlačovej besede oznámil šéfovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, že prijíma jeho verejnú ponuku a odpredá mu sporné pozemky v Trnave. Peniaze z tohto predaja venuje nemocnici. Drucker zopakoval, že Matovičove obvinenia považuje za vykonštruované až absurdné. Informácie priniesla TA3.

 

„Minister Drucker sa aj dnes snaží ľudí zmiasť, že nebol v žiadnom konflikte záujmov,“ reagoval Matovič na Druckerovu tlačovku s tým, že ide o ukážkový konflikt záujmov.

„V prípade trnavských pozemkov som rád, že to minister zobral z kratšej cesty a rozhodol sa týchto pozemkov vzdať. Samozrejme, moja ponuka, že odkúpim obe parcely v celkovej výmere 78 413 m2 za dvojnásobnú cenu platí a zisk, ktorý následne predajom získame, rozdelíme medzi ľudí verejným hlasovaním,“ dodal Matovič.

Spôsob fungovania lídra OĽaNO je podľa Druckera taký, že sa snaží vytvoriť senzáciu osočovaním a fabulovaním. Potom je náročné, aby sa dotknutá osoba z toho vyviňovala, a ak sa jej to aj podarí, blbý pocit zostane.

„Je to nielen nekorektné, ale najmä škodlivé pre Slovensko a našu spoločnosť. On je možno spokojný a usmieva sa, ale nemyslím si, že robí Slovensko slušnejším. On neodhaľuje špinu, ale on ju vytvára,“povedal na adresu Matoviča Drucker. Podľa ministra šéf OĽaNO používa tieto metódy ako spôsob svojho politického prežívania. „Možno aj s cieľom vlastnej ochrany. Niekedy zo seba robí obeť, aby, keď na neho niekto zaútočí, mohol povedať, že je to preto, lebo odhaľuje špinu,“ myslí si Drucker.

Drucker podľa Matoviča vedome klame a zavádza ľudí, keď sa pokúša vysvetľovať spôsob, akým firma jeho manželky nadobudla pozemky v Špačinciach pri Trnave. Drucker ešte v pondelok vysvetľoval, že spoločnosť jeho manželky Logaro nadobudla pozemky v Špačinciach koncom roka 2016 za cenu 8,94 eura za štvorcový meter bez DPH. 

„V priebehu roka 2017 sa na týchto pozemkoch v celom území realizovali developerské práce. V procese ich realizácie o toto územie prejavila záujem iná developerska spoločnosť za kúpnu cenu 37 eur za štvorcový meter bez DPH. Celé územie, vrátane pozemkov vlastnených spoločnosťou Logaro, bolo odpredané na konci roka 2017,“ vysvetľoval Drucker.

Šéf OĽaNO dnes spomínal aj Jozefa Ráža, ktorý spolupracoval s Tomášom Druckerom v Slovenskej pošte aj na ministerstve zdravotníctva. Podľa Matoviča podnikal vo firme Devin s Dušanom Dvoreckým. 

Dvorecký figuruje ako konateľ aj vo firme Mlynské pole. Manželka súčasného ministra vnútra Tomáša Druckera, Lucia Druckerová, mala od Mlynského pola kúpiť stavebné pozemky v obci Špačince.

Dušan Dvorecký figuruje podľa Matoviča aj vo firme REMPO, za ktorú vystupuje Klára Dvorecká. REMPO podľa Matoviča dodáva Slovenskej pošte poštové známky, tlačivá, tonery a ďalšie vybavenie. Od pošty, ktorú v minulosti viedol Drucker a vedľa neho Jozef Ráž, pôvodne nominant Smeru na post ministra vnútra, získavala firma zákazky za milióny eur.

Podľa Tomáša Druckera sa Matovič len snažil vytvoriť senzáciu osočovaním a fabulovaním. „Odmietam akékoľvekoľvek fabulácie a osočovania, týkajúce sa nejakých skrytých provízií v podobe kúpy pozemkov,“ zdôraznil minister. Informujú aktuality.sk.

„Nikdy som nezneužil ani nevyužil svoje postavenie s cieľom získania osobitnéh prospechu pre seba alebo svojich blízkych,“ presviedčal.

Dušan Dvorecký je podľa Druckera synom Kláry Dvoreckej, majiteľky firmy REMPO. Minister zároveň uviedol, že Dušan Dvorecký mladší nepracuje a nikdy nepracoval pre REMPO a keby to tak bolo, bolo by to pre neho veľkým prekvapením.

Igor Matovič vyzýva Tomáša Druckera na zverejnenie zmlúv o nákupe a predaji pozemkov ako i na zverejnenie zmlúv medzi spoločnosťou REMPO a Slovenskou poštou.

Šéf OĽaNO obvinil ministra vnútra Tomáša Druckera z toho, že vedome klame a zavádza ľudí, keď sa pokúša vysvetľovať spôsob, akým firma jeho manželky nadobudla pozemky v Špačinciach pri Trnave.

 „Pozemky v Špačinciach predali za 413-tisíc eur a kúpili ich za 100-tisíc. Teda za jeden rok zarobili 313-tisíc eur. Toto je podnikanie našich sociálnych demokratov,“ vyhlásil Matovič na adresu Druckerovcov.

Spochybnil aj nákup ďalších pozemkov Druckerovcami v Trnave. Minister tu uviedol, že ide o ornú pôdu, ktorá je v súčasnosti poľnohospodársky užívaná, a na ktorej územný plán neumožňuje žiadnu výstavbu. „Tieto boli nadobudnuté za cenu 0,85 eura za štvorcový meter, čo je pre danú lokalitu a daný stav plochy cena trhovo obvyklá,“ tvrdil včera minister Drucker.

Líder OĽaNO však poukázal na účtovnú závierku Logaro, kde sa píše, že firma kupovala tieto pozemky za účelom výstavby. „Ak trvajú na tom, že tieto pozemky majú trhovú hodnotu len 90 centov za štvorcový meter, dávam im verejnú ponuku, že im dám 1,80 eura za štvorcový meter. Viem, že ich potom budeme vedieť predať minimálne za 40 eur za štvorcový meter. A o rozdelení zisku tri milióny eur, ktorý z toho budeme mať, nech potom rozhodnú ľudia,“ dodal Matovič.

Ohradila sa aj firma REMPO. Matovičove slová označili majitelia a konatelia Klára Dvorecká a Stanislav Baláž za „vyfabulované konštrukcie“.

„Rempo je renomovaná, fungujúca spoločnosť, pôsobiaca na trhu desiatky rokov a voči vyfabulovaným konštrukciám a prepojeniam pána Igora Matoviča, ktoré prezentoval na dnešnej tlačovej konferencii, sa spoločnosť ostro ohradzuje a podnikne všetky právne kroky v danej veci,“ uviedli.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies