AKTUÁLNE: Janckulík odchádza z klubu Mosta-Híd aj koalície. Bugár povedal, že očakávajú, že Kaliňák zváži odstúpenie a urobí to.

Poslanec Igor Janckulík odchádza z klubu Mosta-Híd a vládnej koalície. Považuje za neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané.

V parlamente bude pôsobiť ako nezaradený poslanec. S predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom sa podľa vlastných slov rozišli korektne.

Bugár povedal, že v tejto chvíli Mostu-Híd nejde o to, aby Smer už nemal ministra vnútra.

“Lopta je na strane Smer-SD, keď budú reagovať, urobíme závery.” Bugár hovorí, že v súvislosti s odchodom Kaliňáka hovoria “o politickom geste, toto očakávame, týmto krokom by chránil aj vládnu koalíciu”.

Bugár povedala, že očakávajú, že Kaliňák zváži odstúpenie a urobí to. Pripomenul aj odchod ministra obrany Juraja Lišku, keď havarovalo vojenské lietadlo, alebo odstúpenie ministra dopravy v zahraničí, keď sa zrazili vlaky.

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy