AKTUÁLNE: Nemeckí sociálni demokrati odsúhlasili Schulzovi vstup do oficiálnych koaličných rozhovorov s CDU a CSU

BONN, GERMANY - JANUARY 21: Martin Schulz, head of the German Social Democrats (SPD), looks on at the SPD federal congress on January 21, 2018 in Bonn, Germany. The SPD is holding the congress to decide on whether to join the German Christian Democrats (CDU/CSU) in a new German coalition government. Recent preliminary talks between the SPD, the CDU and the CSU finished with enough support from party leaderships to launch negotiations, though the SPD still needs the approval of its party base. Many SPD members have warned against the coalition and would rather see the party remain in the opposition. (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Hlasovanie dopadlo 362 za, 279 proti. Hlasovanie následovalo po takmer hodinovom prejave Martina Schulza.

“Výberom sú koaličné rokovania alebo nové voľby,” povedal Schulz na konferencii pred 600 delegátmi, ktorí sa v nedeľu zišli v starom západonemeckom hlavnom meste, aby rozhodli o kurze strany. “Moja pozícia je jasná: nemyslím si, že nové voľby sú pre nás správnou cestou.”

Schulz, ktorý vylúčil ďalšiu veľkú koalíciu po tom, čo SPD zaznamenala najhorší výsledok vo voľbách v septembri, sa snažil vysvetliť, prečo zmenil názor. Tvrdil, že nemeckí znevýhodneným, či už mladým alebo starým, by boli horšie bez SPD vo vláde. Informuje POLITICO.

Zdôraznil tiež, že Európa naliehavo potrebuje fungujúcu nemeckú vládu, aby presadila svoj program reforiem a posunula vpred. Zopakoval tiež tézu z tohoto týždňa o obavách na celom kontinente nad možnými dôsledkami “nie” v hlasovaní .

“Žiadam o vašu dôveru,” povedal Schulz delegátom a dodal, že odchod od ďalších koaličných rozhovorov by bolo “bezohľadný”.

 

O dnešnom významnom dni sme informovali už v komentári

Je jedno ako to dnes dopadne v Bonne. Faktom je, že Sociálna demokracia je mŕtvy politický projekt

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy