AKTUÁLNE: Pred parlamentom bude dnes demonštrácia proti vysloveniu dôvery vláde
PODPORIŤ

Demonštráciu proti vysloveniu dôvery vláde Petra Pellegriniho (Smer-SD) zvolali na pondelok na 17. hodinu pred budovu Národnej rady (NR) SR Dávid Straka, Adam Bajo a časť organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu. V tom čase pokračujú poslanci v rozprave k vládnemu programu.

Rozhodli sme sa ísť demonštrovať pred parlament, pretože bude hlasovanie o vyslovení dôvery vláde. Novej vláde nedôverujeme a žiadame predčasné voľby. K nim sa chceme dopracovať dvoma alternatívami: tlačením na poslancov, aby nevyslovili dôveru vláde, alebo zbieraním podpisov pod petíciu za referendum o predčasných voľbách,“ uviedli organizátori, ktorí chcú poslancov konfrontovať s ich pohoršením z toho, že by mala pokračovať „prezlečená“súčasná vláda.

Svoje požiadavky opäť predostreli aj organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko, ktorí spomínaný protest pred NR SR neorganizujú. „Ak minister vnútra Tomáš Drucker nezačne okamžite konať, neodvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara, budeme opätovne stáť na námestiach a využívať ďalšie iné formy občianskeho tlaku,“ avizovali Juraj Šeliga a Martina Strmeňová.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies