AKTUÁLNE: V Štrasburgu dnes budú europoslanci rokovať o bezpečnosti novinárov na Slovensku pri ich investigatívnej činnosti

V Štrasburgu dnes budú europoslanci rokovať o bezpečnosti novinárov na Slovensku pri ich investigatívnej činnosti a vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pre RTVS to potvrdil slovenský europoslanec József Nagy (Most-Híd) a správu dnes potvrdili Aktuality.sk.

Podľa portálu Aktuality Europoslanci v správe z ich návštevy Slovenska poukážu aj na závažné nedostatky pri vyšetrovaní. Napríklad, že na miesto činu nebol privolaný súdny lekár.

Europoslanec Nagy avizuje požiadavku europarlamentu pri vyšetrení ďalších dvoch prípadov nezvestných novinárov Pala Rýpaľa a Miroslava Pejka, ale aj na dôležitú legislatívnu zmenu.

„Chceme poukázať na potrebu lepšej ochrany novinárov a nielen novinárov ale aj informátorov v prípade korupcie alebo kriminálnych činov a chceli by sme takisto vyzvať členské štáty, aby zvážili mieru trestov v prípade sporov o ochrane osobnosti keďže vieme, že Slovensko má najvyšší trest až osem rokov v prípade dokázaného ohovárania čo je vôbec najvyšší trest v Európskej únii.“, vyjadril sa europoslanec za MOST-HÍD.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies