AKTUÁLNE: Vedenie Policajného zboru SR by sa malo meniť. V príhovore po vymenovaní vlády to povedal Andrej Kiska
PODPORIŤ

Vedenie Policajného zboru SR by sa malo meniť. V príhovore po vymenovaní vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) to povedal prezident SR Andrej Kiska s tým, že na potrebe zmien v policajnom vedení sa zhodol s novým ministrom vnútra Tomášom Druckerom (nominant Smeru-SD.) Informuje Aktuálne.sk.

Členom novej vlády prezident zaželal veľa energie, odhodlania a síl pri službe verejnosti, ktorá bude v súčasnej atmosfére na Slovensku mimoriadne zložitá.

“Od ohavnej vraždy uplynul mesiac. Počas tohto mesiaca bolo povedaných veľa silných slov o stave našej spoločnosti, o dôvere v inštitúcie, ktorých úlohou je zabezpečovať spravodlivosť a pevnosť základov, na ktorých stojí náš štát. Možno odznelo až príliš veľa slov, ale zatiaľ bolo urobených príliš málo činov, aby sa atmosféra v spoločnosti upokojila,” odkázal.

Kiska zdôraznil, že pri menovaní nových členov vlády sme preto, lebo boli zavraždení dvaja mladí ľudia. “Stojíme tu, lebo na nedôveru a rozhorčenie verejnosti nemožno reagovať krikom, aroganciou či ignorovaním všetkých podozrení, že organizovaný zločin siaha na najvyššie miesta Slovenskej politiky,” zdôraznil.

Prezident pokračoval, že Pellegriniho vláda sa bude čoskoro uchádzať o dôveru poslancov Národnej rady SR, ale náročnejšie bude bojovať o dôveru verejnosti. “Ako hlava štátu vám nedovolím na túto zodpovednosť zabudnúť. Zároveň môžte počítať s mojou plnou podporou pri opatreniach, ktoré pomôžu obnoviť dôveru v štát,” deklaroval Kiska.

Na záver vyjadril vieru, že všetci si uvedomujú, že nestačí vymeniť vládu. “Vašou základnou zodpovednosťou je zmeniť štýl vládnutia. Držím vám a celej našej krajine palce,” uzavrel.

Nový minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) sa chce s policajným prezidentom Tiborom Gašparom stretnúť v čo najkratšom čase. Povedal to novinárom vo štvrtok po vymenovaní vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) s tým, že zatiaľ nevie, koho odvolá a koho ponechá vo funkcii.

Drucker zopakoval, že sa najskôr oboznámi so situáciou, stretne sa s ľuďmi a až potom bude nejako konať. “Som pripravený na dôraznosť a konzekventnosť, aj personálnu. V priebehu dní sa ma pýtajte, k čomu prichádzam,” odporučil.

Čítajte tiež:

JUSTIČNÁ MAFIA: Majme na pamäti vždy podstatu zápasu o spravodlivosť. Účelove zneužitie kauzy “Droják” proti Gáborovi Gálovi

MIMORIADNA SPRÁVA: Pellegrini je novým premiérom. Kiska ho oficiálne vymenoval

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies