Alojz Hlina chce s Richardom Vašečkom súboj predstáv, v prípade prehry nevylučuje odchod

Predseda KDH Alojz Hlina víta Richarda Vašečku u kresťanských demokratov. Chcel by s ním vo voľbe predsedu hnutia na marcovom sneme zviesť boj predstáv, neželá si, aby to bolo osobné. V KDH cíti podporu. V prípade, že by s Vašečkom prehral, nevylučuje odchod. Nemyslí si však, že by mal v prípade neúspechu odísť automaticky. Informuje INFO.SK.

Som pripravený na zápas ideí, vízií, predstáv a schopností. Na ten sa teším. Nech pán Vašečka prináša vízie, návrhy, riešenia a nie otázku, či som dostatočne kresťan,“ povedal na tlačovej konferencii v Bratislave. Súboj o predsednícky post v KDH nevníma Hlina ako zápas o svoje prežitie. Ak by bol Vašečka zvolený a nechcel by ho v hnutí, odišiel by. „Ak nebudem zvolený, ak si ma tam neželá, pobalím sa a pôjdem preč. Mám kam ísť,“ poznamenal Hlina. Automaticky ale odísť neplánuje.

Hlina priznáva, že sa mu nezdá spravodlivé meniť úspešný tím a jeho kapitána v polčase, zvlášť, keď sa mu darí. „Skúškou správnosti sú voľby. Ale to je moje vnímanie spravodlivosti,“ povedal Hlina, podľa ktorého by bolo spravodlivé, nechať tím dôjsť do konca. Poukázal na úspech KDH v minuloročných krajských voľbách a je presvedčený, že hnutie urobí dobrý výsledok aj v tohtoročných komunálnych voľbách. „Výsledky sa rátajú, táranín už bolo veľa,“ vyhlásil Hlina.

KDH podľa neho nie je v kríze. „Je tu dobrá nálada. Chodím po snemoch, vidím tam ľudí, ktorí tam chodia úprimne, ktorých fascinuje tá myšlienka, nie funkcie,“ povedal Hlina s tým, že cíti podporu v KDH. Nevie posúdiť, akú podporu má v hnutí Vašečka. Spoluprácu s ním ako s členom KDH a poslancom Národnej rady SR si vie predstaviť.

Richard Vašečka, ktorý bol doteraz predsedom poslaneckého klubu OĽaNO, na štvrtkovom brífingu v parlamente potvrdil, že odišiel z OĽaNO a vstúpil do mimoparlamentného KDH. Oznámil, že na marcovom (17.3.) sneme kresťanských demokratov v Ružomberku bude vyzývateľom Alojza Hlinu v súboji o predsednícky post.

K rozhodnutiu ho viedla najmä silná a naliehavá ponuka zvnútra KDH. Druhým dôvodom prestupu je podľa jeho slov, že KDH údajne prestáva byť kresťanským aj demokratickým hnutím, a toto chce zmeniť. Podľa Vašečkových informácií je KDH na čele so súčasným predsedom Alojzom Hlinom pre mnohých členov neprijateľné. Svoj vzťah s Hlinom označil Vašečka za normálny.

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy