Angela Merkelová sa v piatok popoludní stretne s Emmanuelom Macronom v Paríži, aby “hovorila o budúcnosti Európy”

German Chancellor Angela Merkel (L) speaks with French President Emmanuel Macron as they leave on first day of a European Union Summit in Brussels at the EU headquarters on December 15, 2017. / AFP PHOTO / JOHN THYS (Photo credit should read JOHN THYS/AFP/Getty Images)

Angela Merkelová sa v piatok popoludní stretne s Emmanuelom Macronom v Paríži, aby “hovorila o budúcnosti Európy a nadchádzajúcich prioritách”, uviedlo POLITICO.

Stretnutie medzi nemeckou kancelárkou a francúzskym prezidentom sa uskutoční hneď po tom, čo sa Macron vo štvrtok vráti z veľkej návštevy vo Veľkej Británii. Pri nej Paríž dúfa, že sa rozhovori s Theresou May zamerajú na vojenskú spoluprácu a imigrantov vo francúzskom meste Calais.

Stretnutie sa uskutoční aj niekoľko dní po tom, čo Merkelová konzervatívna strana CDU podpísala 28-stránkovú dohodu s ľavicovými sociálnymi demokratmi, čo by mohlo v nasledujúcich dvoch mesiacoch pripraviť cestu pre vytvorenie novej “veľkej koalície”.
Stretnutie zároveň bude aj dva dni po návšteve Sebastiana Kurza v Berlíne a aj od zverejnenia očakávaného plánu reformy Eurozóny pracovnej skupiny štrnástich francúzskych a nemeckých ekonómov.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy