Angela Merkelová sa v piatok popoludní stretne s Emmanuelom Macronom v Paríži, aby “hovorila o budúcnosti Európy”

German Chancellor Angela Merkel (L) speaks with French President Emmanuel Macron as they leave on first day of a European Union Summit in Brussels at the EU headquarters on December 15, 2017. / AFP PHOTO / JOHN THYS (Photo credit should read JOHN THYS/AFP/Getty Images)

Angela Merkelová sa v piatok popoludní stretne s Emmanuelom Macronom v Paríži, aby “hovorila o budúcnosti Európy a nadchádzajúcich prioritách”, uviedlo POLITICO.

Stretnutie medzi nemeckou kancelárkou a francúzskym prezidentom sa uskutoční hneď po tom, čo sa Macron vo štvrtok vráti z veľkej návštevy vo Veľkej Británii. Pri nej Paríž dúfa, že sa rozhovori s Theresou May zamerajú na vojenskú spoluprácu a imigrantov vo francúzskom meste Calais.

Stretnutie sa uskutoční aj niekoľko dní po tom, čo Merkelová konzervatívna strana CDU podpísala 28-stránkovú dohodu s ľavicovými sociálnymi demokratmi, čo by mohlo v nasledujúcich dvoch mesiacoch pripraviť cestu pre vytvorenie novej “veľkej koalície”.
Stretnutie zároveň bude aj dva dni po návšteve Sebastiana Kurza v Berlíne a aj od zverejnenia očakávaného plánu reformy Eurozóny pracovnej skupiny štrnástich francúzskych a nemeckých ekonómov.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?