Annegret Kramp-Karrenbauer sa stane novou generálnou tajomníčkou CDU

Potom čo po štyroch rokoch odstúpil generálny tajomník CDU Peter Tauber z funkcie, už v pondelok ráno je známy jeho nástupca: Annegret Kramp-Karrenbauer. Informuje Handelsblatt.

43-ročný Tauber bol od decembra 2013 generálnym tajomníkom strany, v skutočnosti jeho mandát mal skončiť až v decembri tohoto roka. Nástup 55 ročnej predsedkyne krajinskej vlády zo Sárska potvrdzuje, že Merkelová má stále mocenské opraty v CDU v rukách aj napriek rozširujúcej sa opozícii voči jej štýlu politiky.

Do funkcie by mala byť zvolená na straníckom zjazde, ktorý sa bude konať 26. februára v Berlíne a na ktorom by mali kresťanskí demokrati tiež hlasovať o novej koaličnej zmluve.

Odchod Taubera je tiež spájaný s volebným neúspechom CDU, kde ťažisko zodpovednosti za volebnú kampaň bolo práve na ňom.

Krampová-Karrenbauerová je označovaná za blízku spojenkyňu Merkelovej a medzi kresťanskými demokratmi je vysoko oceňovaná za minuloročné víťazstvo v Sársku. Médiá ju niekedy prezývajú “mini-Merkelová”.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?