Annegret Kramp-Karrenbauer sa stane novou generálnou tajomníčkou CDU

Potom čo po štyroch rokoch odstúpil generálny tajomník CDU Peter Tauber z funkcie, už v pondelok ráno je známy jeho nástupca: Annegret Kramp-Karrenbauer. Informuje Handelsblatt.

43-ročný Tauber bol od decembra 2013 generálnym tajomníkom strany, v skutočnosti jeho mandát mal skončiť až v decembri tohoto roka. Nástup 55 ročnej predsedkyne krajinskej vlády zo Sárska potvrdzuje, že Merkelová má stále mocenské opraty v CDU v rukách aj napriek rozširujúcej sa opozícii voči jej štýlu politiky.

Do funkcie by mala byť zvolená na straníckom zjazde, ktorý sa bude konať 26. februára v Berlíne a na ktorom by mali kresťanskí demokrati tiež hlasovať o novej koaličnej zmluve.

Odchod Taubera je tiež spájaný s volebným neúspechom CDU, kde ťažisko zodpovednosti za volebnú kampaň bolo práve na ňom.

Krampová-Karrenbauerová je označovaná za blízku spojenkyňu Merkelovej a medzi kresťanskými demokratmi je vysoko oceňovaná za minuloročné víťazstvo v Sársku. Médiá ju niekedy prezývajú “mini-Merkelová”.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy