Arca Capital bude na slovenskom trhu vyrábať autodiely, informuje český ekonomický portál E15.cz
PODPORIŤ

Podľa Michala Tomeša z portálu E15.cz skupina spätá s miliardárom Pavlom Krúpom prvýkrát investuje do oblasti automobilového priemyslu. Počíta s čiastkou vyše 300 miliónov korún českých korún.

Trendu posilňujúceho automobilového priemyslu na Slovensku sa rozhodla využiť investičná spoločnosť Arca Capital, ktorej spolumajiteľom je miliardár Pavol Krúpa.

V Nitrianskom kraji pri Topoľčanoch vybuduje továreň na automobilové diely. Investície do výstavby presiahnu 300 miliónov českých korún. Na osem miliónov príde výstavba závodu, zvyšok tvoria náklady na výrobné technológie. Závod vzniká v rámci novej firmy spadajúcej pod Arca Capital, ktorej meno investor ešte nezverejnil. Podnik v plnej prevádzke zamestná na štrnástich tisícoch metroch štvorcových dve stovky ľudí. Výrobu má začať už v marci, tvrdí Tomeš na E15.cz.

Hlavným artiklom budú lisované plastové diely, napríklad panely dverí alebo palubné dosky. Vyrábať sa budú na šesťdesiatich moderných vstrekovacích lisoch. Zákazníkov si našla vznikajúca firma na Slovensku, v Rakúsku i Maďarsku, sú to predovšetkým ďalšie väčší producenti komponentov pre automobilky.

Dominantnú spoluprácu však Arca spočiatku nadviaže predovšetkým s českým výrobcom dielov Rama Bohemia, pokračuje Tomeš na E15.cz.

“Naše výrobné kapacity dáme dohromady do spoločnej skupiny,” povedal Matej Danóci, ktorý pre spoločnosť v minulosti viedol napríklad projekty z oblasti obnoviteľných zdrojov. V súčasnosti Arca rokuje o kontraktoch aj s automobilkami BMW, Volkswagen alebo Jaguar-Land Rover.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies