Automobilka Groupe PSA Slovakia s návrhom: Zvýšenie základnej mzdy bez odborov
Automobilka predstavila vyjednávačom návrh na zvýšenie miezd o viac ako 54 eur mesačne. Odborová organizácia na rokovanie neprišla so žiadnou ponukou. Informuje portál DNES24.SK.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v piatok predstavila vyjednávačom z odborovej organizácie OZ KOVO nový návrh na priemerné zvýšenie základných miezd o viac ako 54 eur mesačne.

Tento návrh je v súlade s odporúčaním sprostredkovateľa. Odborová organizácia na rokovanie neprišla so žiadnou ponukou. Nezohľadnila návrh sprostredkovateľa a návrh zamestnávateľa bez rokovania zamietla. Informoval o tom hovorca automobilky Peter Švec.

„Pre zamestnanca s najnižšou základnou mzdou predstavuje návrh zvýšenie základnej mzdy o 7,7 %. Keďže vyjednávanie trvá už takmer 10 mesiacov a Groupe PSA Slovakia chce súčasným zamestnancom retroaktívne doplatiť zvýšenie základnej mzdy za mesiac apríl a máj vo forme jednorazovej odmeny 100 eur,“ uviedol Švec.

Automobilka navrhuje viaceré vylepšenia mzdovej politiky, ktoré umožnia oceniť lojalitu, skúsenosti a angažovanosť zamestnancov a prispejú k ich stabilizácii.

Spolu so zavedením platových tried a so zmenami v ďalších variabilných zložkách mzdy by si zamestnanci, ktorí spĺňajú očakávania, prilepšili o 70 eur mesačne.

Vzhľadom na to, že odborová organizácia odmietla kompromisný návrh zamestnávateľa, automobilka pokračuje v príprave ďalších krokov, vrátane možnosti obrátiť sa priamo na zamestnancov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies