Autoškoly, autobusoví dopravcovia a školiace strediská môžu stále žiadať o podporu

Prevádzkovatelia autoškôl, medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy a školiacich stredísk na výcvik vodičov profesionálov môžu stále požiadať o pomoc zo schémy pre cestnú dopravu v celkovom objeme 19,4 mil. eur. Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) eviduje zatiaľ pätinu z celkového počtu očakávaných žiadostí. Informoval o tom v utorok hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf s tým, že limit na žiadateľa je 200-tisíc eur. Cieľom tzv. schémy minimálnej pomoci de minimis je zmierniť následky pandémie koronavírusu. Ministerstvo dopravy prijaté žiadosti aktuálne spracováva.

„Záujemcovia môžu stále požiadať o finančný príspevok zo schémy pomoci. Pripravený máme balík vo výške 19,4 milióna eur, pričom podnikatelia môžu žiadať o pomoc od začiatku pandémie, teda od 1. apríla 2020 do 31. marca 2021,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Oprávneným žiadateľom je subjekt, ktorý eviduje pokles tržieb na úrovni minimálne 30 %, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roku, teda pred vypuknutím pandémie. V praxi to znamená, že porovnávať sa bude napríklad august 2020 s augustom 2019 a január 2021 s januárom 2020. Maximálna výška pomoci je do 80 % oprávnených nákladov.

Pri určení výšky finančnej pomoci sa bude refundovaný pokles tržieb porovnávať s celkovým príspevkom stanoveným na technickú základňu daného žiadateľa. Výška finančného príspevku na vozidlo sa odvíja od jeho kategórie a euronormy, pričom platí, že ekologickejšie vozidlá majú vyšší príspevok. Rezort dopravy spustil schému 9. júla 2021.

Týždeň chaosu pred treťou vlnou arogancie moci!
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies