Bandy v nitrianskych obchodných centrách sú jedným z dôsledkom pomýlenej vládnej politiky

Boli roky, keď som do Nitry z času na čas vybehol na nákupy. Potom obchoďáky vznikli aj u nás a Nitra samotná, ako mesto, mi už nič mimoriadne neponúkalo.

A tak len z regionálneho webu Naša Nitrička sa dozvedám, že nakupovanie v Nitre nemusí byť nutne príjemným zážitkom.

Vďaka vládnej politike a ňou nastavenej legislatíve sa tam poľahky môžem stať bezmocným terčom šikany od bandy zloženej z neprispôsobivých spoluobčanov.

Nie, že by sa nestávalo aj inde. Nalákal ma predvianočný leták do nášho Tesca na zľavy. Len akosi tam nebolo napísané, že už pri vchode mám platiť pár eur mýto týpkom podobným z videa v Nitre.

Atmosféra tej chvíle hustla (ako na videu z Nitry), ale podarilo sa mi „mýtnika“ odstrčiť, pričom som mu toleroval celý ten verbálne nepríjemný konflikt. Hneď som išiel žiadať o zásah člena SBS.

Ten mi povedal, že o problémoch pri vchode vie, ale ak zasiahne, hrozia mu problémy s políciou, lebo tí týpci tam si navymýšľajú čokoľvek, že povedal to či ono na ich adresu, navzájom si to dosvedčia a on bude rád, že neskončí pred súdom za rasizmus. Že ešte v budove si dovolia viac, ale že za dverami sú bezmocní.

Zneužívanie novoprijatých „antirasistických“ a „antiextrémistických“ paragrafov na akési „vzdušné krytie“ otravnej kriminality naberá čoraz väčší rozmer. Tento typ kriminality ťahá dolu celé regióny, nie je to o chýbajúcich diaľniciach. Prečo v Poľsku sa industrializujú celé regióny v lokalitách bez diaľnice ?

Najnovšie Slovenskom rezonujú prípady stíhaní za prejavený názor. U Arpáda Šoltésza je našťastie stíhanie za označenie white trash (biely odpad) zastavené. Neviem, či do okruhu svojho hodnotenia zahrnul aj mňa osobne, je mi to jedno. Je to jeho názor a ja nepotrebujem aby jeho mienku o mne zlepšovala polícia.

Druhý prípad, súd s poslancom NRSR Milanom Mazurekom za kritiku dotácií pre marginalizované komunity je stále otvorený. Dúfam, že súd poslanca oslobodí, opačný prístup zanechá len roztrpčenie v spoločnosti a sám o sebe iba zhorší medzietnické spolunažívanie na Slovensku. Lebo slová Milana Mazureka zdieľajú spoločný časopriestor napríklad aj s udalosťami z Nitry.

Nielen mňa nezaujímajú výklady právnikov a súdnych znalcov, či v tom rádiu niečo porušil alebo neporušil. Ja ako občan nepotrebujem, aby NAKA promptne reagovala na každý kyd na sociálnej sieti, v rádiu a neviem, kde ešte. Čo od nej potrebujem, ak sa situácia niekde zvrhne tak ako v spomínaných nitrianskych obchodných centrách, že vlietne tam a nastolí na mieste zákon.

Lebo teraz som v situácii, že štát nerieši moje nákupné „zážitky“, ale niekoľkokrát menil legislatívu aby ma mohol postihnúť za názor, dokonca na to vytvoril aj špecializované útvary.

Čítal som, že Róbert Fico chce vyhrať v poradí svoje piate voľby. Zabudni Róbert, prečo by som mal voliť niekoho, pod koho vládou som sa dostal do takejto situácie ?

A tu nejde o mňa, ktorý najbližšie roky do nitrianskeho obchodného domu nevkročí.

Ide hlavne o miestnych podnikateľov, ktorí platia iste nie lacný prenájom. Mnohí podnikajú na úver a ak aj z vlastných zdrojov, ich strata bolí takmer rovnako.

A zrazu štátna moc nastaví pomery v štáte tak, že je možné beztrestne obťažovať zákazníkov, obťažovať personál. Ale na druhej strane sa štátna moc promptne pozrie na to, či podnikateľ nezavesil niečo „rasistické“ na FB, zmení za tým účelom legislatívu a vytvorí nové policajné útvary.

Nie je to nič moc, každú chvíľu zaúčať personál, či znášať straty z krádeží, o poklese zákazníkov ani nehovorím. Štát od podnikateľov vyžaduje x povinností, ale sám im nedokáže zabezpečiť ani elementárne podmienky na podnikanie.

Róbert zabudni na piate víťazstvo, budeš osudu ďakovať za prípadných 5%. Sociálna demokracia v tomto priestore končí aspoň na 2 generácie a to okrem iného aj pre vyššie spomínané móresy štátu.

Článok v Našej Nitričke končí slovami „Prajeme teda návštevníkom nitrianskych obchodných centier príjemný nákup a pekný deň!“

Plus je v ňom priložené zaujímavé video z jedného z tých nákupných centier, ak by niekto mal predsa len pochybnosti o tom, či je niečo také vôbec možné
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies