Bašternákovi hrozí dlhoročné väzenie. Mohol by to byť len začiatok
Podnikateľovi Ladislavovi Bašternák hrozí v prípade neoprávnenej vratky DPH až sedemročné väzenie. Uvádza to Denník N.

Obžalobou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) pre trestný čin neodvedenia dane a poistného, ktorá sa týka vyplatenia DPH spoločnosti BL 202 v súvislosti s kúpou bytov v komplexe Five Star Residence, sa zaoberá Okresný súd Bratislava II. Denník informuje, že prípad bude pojednávať sudkyňa Mária Szabóová, ktorú do funkcie sudkyne vymenoval prezident Andrej Kiska v roku 2015.

Podľa hovorcu Krajského súdu v Bratislave Pavla Adamčiaka vykoná súd prvotné úkony v zmysle ustanovení Trestného poriadku – doručovanie obžaloby.

“Zároveň sa senát popri rozhodovaní aj v iných trestných veciach bude oboznamovať so spisovým materiálom v tejto veci. Až po dôkladnom oboznámení sa s vecou a so spisom môže senát v zmysle Trestného poriadku určiť ďalší procesný postup v predmetnej trestnej veci,” uviedol Adamčiak.

Denník N zároveň informuje, že tento prípad môže byť iba začiatkom. “Ak by sa však vyšetrili aj ďalšie tri prípady, v ktorých Ladislav Basternak figuruje, môže dostať trest až 12 rokov,“ uvádza denník.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies