Beepe Grillo sa zrejme lúči s hnutím, ktoré zakladal. Premazal úplne svoj legendárny blog. Po 5 hviezdičkách nie je stopy

Komik, ktorý založil vo svojich začiatkoch netradičnú politickú skupinu, ktorá sa stala jednou z hlavných síl talianskej politiky, v utorok spustil novú prepracovanú verziu svojho blogu s odstránením všetkých odkazov na 5 hviezdičiek.

Všetko čo zostalo je len odkaz na novú webovú stránku.

Zakladateľ hnutia StarStone Beppe Grillo (v stred)  v Ríme 19. januára 2018 | Andreas Solaro / AFP prostredníctvom Getty Images

 

Rovnako dôležité je, že blog už nie je adminovaný  Casaleggio Associati , mediálna spoločnosť, ktorá od svojho začiatku prevádzkovala blog a zohrávalala kľúčovú úlohu pri raste 5 hviezdičiek od začiatku hnutia 2009. Mnohí analytici veria, že spoločnosť je hnacou silou hnutia a jej šéf, Davide Casaleggio, je jedným z de facto lídrov strany.

Redistribúciou svojho blogu z „5Stars“ a „Casaleggio“ sa Grillo vzďaľuje od vlastnej politickej strany a to len pár týždňov pred voľbami, kde jeho strana súťaži s Berlusconim o prvenstvo.  

Aktivisti 5 Star  sa z dobrého dôvodu nazývajú grillini (chlapci Grilla). Hnutie pochádza priamo z blogu Grilla a jeho čitateľov. Dokonca aj po tom, ako sa vyvinulo na plnohodnotnú politickú stranu, blog naďalej slúžil ako základná platforma.

V posledných niekoľkých mesiacoch sa 69-ročný Grillo vyhýbal vystúpeniam na akciách strany a začiatkom tohto mesiaca povedal, že svoj blog posunie iným smerom. To sa aj stalo.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies