Berlínski sociálni demokrati spustili súťaž o jediné miesto na celonemeckú kandidátku pre Eurovoľby
Takto za rok, sa bude voliť Európsky parlament.  Volebný deň je v Nemecku stanovený 26. mája 2019. V Berlíne Sociálni demokrati už  teraz spustili prvé nominácie svojich kandidátov pre federálny zoznam SPD. Jedenásť “súťažiacich” bojuje o jediné miesto na zozname, ktoré podľa vnútrostraníckych dohôd pripadá Berlínu. Informuje Tagesspiegel.

Za každý percentuálny bod vo voľbách do EÚ môžu nemeckí sociálni demokrati očakávať mandát v Štrasburgu. To nie je veľa – a preto je veľký súboj medzi veľkými a malými národnými združeniami SPD .

Poslankyňa EP v Berlíne Sylvia Yvonne Kaufmannová (63) už nekandiduje a tak sa v Berlíne strhol súboj o atraktívne a reprezentatívne miesto na európskej celonenemeckej kandidátke.  Vo štvrtok večer sa všetci jedenásti kandidáti prezentovali na prvej významnejšej straníckej akcii vo Willy-Brandt-Haus.

Najlepšiu šanca na nomináciu na federálny zoznam má odborárka Gabriele Bischoff (57), ktorá predstavuje dve desaťročia európskych politických skúseností. Od roku 2015 je predsedkyňou pracovnej skupiny v Európskom hospodárskom a sociálnom výbore.

Bischoff sa počas úvodnej diskusie predstavila ako “skúsená odborárka, vášnivá európska federalistka a oddaná feministka”. Ale tiež povedala: “Rok 2019 je osudovou voľbou – pre Európu a pre sociálnu demokraciu”.

Sú to práve sociálni demokrati, ktorým totiž prieskumy verejnej mienky v Nemecku prisudzujú v Eurovoľbách najhorší možný výsledok od prvých volieb do europarlamentu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies