Blaha podporí vládu bez Fica. Premiér mu garantoval, že bude ľavicová
Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha bude podporovať aj novú vládu, ktorej premiérom nebude Robert Fico. Blaha v rozhovore pre agentúru SITA povedal, že chcel mať od Fica garanciu, že aj nová vláda bude ľavicová. „Už sme spolu hovorili a mám ju. Novú vládu teda podporím,“ vyhlásil Blaha, ktorý je poslancom za Smer-SD, ale nie členom strany. Informuje aktualne.sk

Premiér Robert Fico je pripravený podať demisiu, ak prezident SR Andrej Kiska bude akceptovať jeho podmienky. Informoval o tom premiér Robert Fico (Smer-SD) v stredu večer počas spoločného vyhlásenia lídrov vládnej koalície Andreja Danka (SNS) a Bélu Bugára (Most-Híd). Fico ostane predsedom Smeru-SD.

Podmienky sú, že prezident bude akceptovať výsledky parlamentných volieb z roku 2016, bude akceptovať koaličnú zmluvu, a to, že nového premiéra navrhne najsilnejšia strana Smer-SD. Novým premiérom by mal byť súčasný podpredseda vlády Peter Pellegrini. Predčasné voľby teda podľa Fica nebudú, lebo by “bol chaos”. Most-Híd sa pritom v pondelok uzniesol, že buď budú predčasné voľby, alebo vystúpia z koalície.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies