Eritrejec prišiel o oko pri bitke migrantov v Calais, kde zasahovala polícia

Jeden imigrant z Eritreje prišiel v stredu o oko pri bitke, ktorá prepukla medzi imigrantmi v Calais a ktorú sa potom pokúsili zvládnuť privolaní policajti, uviedol denník The Express. Celkom boli zranení najmenej štyria imigranti, traja utrpeli strelné poranenia. Zranení boli aj dvaja policajti.

Podľa agentúr AFP prepukla bitka medzi utečencami z Afganistanu a Eritreje pri rozdávaní jedla u polikliniky. Do bitky sa zapojilo asi sto migrantov vyzbrojených predovšetkým pálkami a palicami.

Zasiahlo proti nim päťdesiat policajtov, ktorí museli použitý slzný plyn, pretože na nich imigranti hádzali kamene.

Dvaja zranení boli prevezení do nemocnice v Calais, o tretieho sa podľa prefektúry postarali na mieste záchranári.

Jeden z migrantov z Eritreje pri brutálnej bitke prišiel o oko. Podľa kancelárie prokurátora sú lekári presvedčení, že zranenie bolo spôsobené “buď gumovým projektilom alebo plynovým granátom”.

Preto sa prípadu ujala Generálna inšpekcie polície (IGPN), ktorá má zistiť, kto mu spôsobil zranenia – či imigranti, či polícia.

V Calais sa zdržiava aj po zrušení tábora Džungľa, kde žilo 8000 imigrantov, podľa rôznych odhadov od 550 do 800 imigrantov. Dve skupiny Afgancov po sebe strieľali už vlani 25. novembra, zranených vtedy bolo päť ľudí. Tento rok 18. januára bol vážne dobodaný Sýrčan, ktorý sa dostal do hádky s Afgancami na diaľničnom parkovisku.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy