Štát už nevlastní akcie v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Členkou predstavenstva je aj Mária Krajmerová. Tá vlastní aj bar Fatima v Trenčíne

Menšinový podiel predal firme Begram Zoroslava Kollára, ktorej už pred tým patril v kúpeľoch väčšinový podiel. Informujú Aktuality.sk

 

Kúpele Trenčianske Teplice Zdroj: TASR

 

Menšinový podiel v Kúpeloch Trenčianske Teplice mal v rukách štát cez Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, ktorej akcionárom je ministerstvo zdravotníctva. Išlo o 15,67 percenta akcií.

Prevod akcií odobril Tomáš Drucker, kým bol vo funkcii ministra zdravotníctva. Informáciu priniesol Denník N.

Väčšinovým akcionárom kúpeľov bola aj pred transakciou firma Begram Zoroslava Kollára. Vlastnila 54,83 percenta akcí. Práve tejto firme predal štát svoje akcie v hodnote 450 900 eur.

Ostatných 20,97 percent akcií vlastní nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Členkou predstavenstva Kúpeľov Trenčianske Teplice je manželka odchádzajúceho šéfa protikorupčnej polície Mária Krajmerová.

Manželka šéfa protikorupčnej jednotky spravuje aj podnik, ktorý násilne prebrali mafiáni.

 

 

Mária Krajmerová tvrdí, že o žiadnej súdnej ťarche a mafiánskej minulosti podniku nevie.

V roku 2002 prepísal pôvodný majiteľ nočného baru Fatima zariadenie na inú osobu. Malo sa tak stať pod nátlakom. Za pravdu mu dal aj, zatiaľ neprávoplatne, okresný súd. Informáciu priniesla televízia Markíza.

Bar v Trenčíne si takýmto spôsobom privlastnili podľa televízie nebezpeční muži okolo Petra Čongrádyho.

 

Posledným majiteľom je spoločnosť BATA a.s., kde je predsedníčkou predstavenstva Mária Krajmerová, manželka šéfa protikorupčnej jednotky NAKA. Tá tvrdí, že o žiadnej súdnej ťarche a mafiánskej minulosti podniku nevie.

Bar strieda majiteľov a chátra.

 

Róbert Krajmer čelil kritike za to, že bol na mieste úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej krátko po tom, ako sa začalo vyšetrovanie.

Čítajte tiež:

Česi alebo Slováci zabili novinára Kuciaka, tvrdí taliansky investigatívec Antonio Papaleo. Ten sa stál známym v kauze “diplomata” Jariabku

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy