Boris Johnson je opäť redaktorom Daily Telegraph
Bývalý britský minister zahraničia sa vracia k svojim novinárskym koreňom. Informácie priniesol rakúsky portál Kurier.

Týždeň po rezignácii sa bývalý britský minister zahraničia Boris Johnson vrátil k svojej práci redaktora konzervatívneho denníka Daily Telegraph.

“Som späť,” napísal v pondelok na svojej prvej stránke Daily Telegraph. Tvrdý zástanca brexitu a bývalý novinár prestal  v júli 2016 pracovať v týždenníku po menovaní ministrom.

“Bojo” sa svojho ročného platu vo výške 275.000 libier (311.000 eur) vzdal a namiesto toho dostával plat ako minister vo výške 143.789 libier.

Bývalý primátor Londýna pracoval pre noviny už viac ako 20 rokov. V rokoch 1989-1994 bol korešpondentom v Bruseli. Boris Johnson bol prepustený z denníka The Times kvôli fiktívne správe Teraz, keď sa vrátil tak vo svojom prvom príspevku kritizoval Britov za nedostatok sebadôvery.

Aj v čase, keď zastával ministerský post, Boris Johnson publikoval niekoľko článkov, v ktorých väčšinou útočil na autoritu premiérky Theresy May.

Johnson riadil ministerstvo zahraničia od roku 2016 a demisiu podal pred týždňom kvôli nezhodám o forme vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie. Nasledoval ministra pre brexit Davida Davisa. Obaja sú zástancami takzvaného tvrdého brexitu a nesúhlasia s plánom premiérky Theresy May.

Pri svojej demisiu povedal, že sen o brexite umiera. Vo svojom nedeľňajšom stĺpiku napísal, že svet verí vo Veľkú Britániu, a vyzval občanov, aby túto dôveru so svetom zdieľali.

“Svetové elity skladajú tejto krajine najvyššie komplimenty tým, že sem chcú jazdiť, nakupovať, posielať svoje deti do tunajších univerzít. Sú ohromené nezmysly publikované v médiách a nedostatok sebadôvery v súčasnej debate o EÚ a o tom, či môžeme robiť niečo sami pre seba,” napísal Johnson.

“My všetci si musíme, v tomto kritickom momente pre náš ústavný vývoj, veriť, veriť v britský národ a v to, čo dokáže, aj v našu demokraciu,” dodáva Johnson.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies