Brigitte Bardotová kritizuje kampaň MeToo. Herečky sa tým zviditeľňujú, tvrdí
Legendárna francúzska herečka Brigitte Bardotová sa ostro oprela do kampane obetí sexuálneho násilia. Herečky, ktoré sa prihlásili k hnutiu MeToo označila za pokrytcov. Mnoho herečiek podľa nej schválne zvádza producentov filmov, aby získali rolu a potom zo seba robia obete, aby boli stredobodom pozornosti.

“Existuje mnoho herečiek, ktoré producentov schválne provokujú, aby získali rolu,” uviedla Osemdesiattriročná herecká hviezda. “Potom povedia, že ich niekto obťažoval, a hneď sa o nich viac hovorí. Skôr si tým však ale ublížia, “povedala Bardotová magazínu Paris Match.

Jedna z najslávnejších francúzskych osobností tiež označila väčšinu sťažností na sexuálne obťažovanie herečiek – nie žien všeobecne – ako “pokrytecké, smiešne a zbytočné.”

“Mňa teda neobťažoval nikto. A keď mi hovorili, že som krásna, alebo že mám krásny malý zadok, brala som to za milý kompliment, “dodala.

Jej vyhlásenie prichádza týždeň po tom, čo ďalšie francúzska herečka Catherine Deneuve odsúdila spolu s 99 ďalšími francúzskymi ženami reakcie voči mužom, ktoré prišli po škandále Harveyho Weinsteina. Podľa nej predstavuje kampaň MeToo proti sexuálnemu obťažovaniu puritánstvo a poháňa ju “nenávisť voči mužom”.

Slávna hviezda francúzskeho filmu však neskôr čelila kritike, že zľahčuje zločin. Deneuve na to reagovala ospravedlnením s tým, že tým samozrejme nemyslela obete skutočných sexuálnych útokov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies