Brigitte Bardotová kritizuje kampaň MeToo. Herečky sa tým zviditeľňujú, tvrdí

The French actress Brigitte BARDOT. Brigitte BARDOT, at La Madrague home near St Tropez.France.1967 34 years old.

Legendárna francúzska herečka Brigitte Bardotová sa ostro oprela do kampane obetí sexuálneho násilia. Herečky, ktoré sa prihlásili k hnutiu MeToo označila za pokrytcov. Mnoho herečiek podľa nej schválne zvádza producentov filmov, aby získali rolu a potom zo seba robia obete, aby boli stredobodom pozornosti.

“Existuje mnoho herečiek, ktoré producentov schválne provokujú, aby získali rolu,” uviedla Osemdesiattriročná herecká hviezda. “Potom povedia, že ich niekto obťažoval, a hneď sa o nich viac hovorí. Skôr si tým však ale ublížia, “povedala Bardotová magazínu Paris Match.

Jedna z najslávnejších francúzskych osobností tiež označila väčšinu sťažností na sexuálne obťažovanie herečiek – nie žien všeobecne – ako “pokrytecké, smiešne a zbytočné.”

“Mňa teda neobťažoval nikto. A keď mi hovorili, že som krásna, alebo že mám krásny malý zadok, brala som to za milý kompliment, “dodala.

Jej vyhlásenie prichádza týždeň po tom, čo ďalšie francúzska herečka Catherine Deneuve odsúdila spolu s 99 ďalšími francúzskymi ženami reakcie voči mužom, ktoré prišli po škandále Harveyho Weinsteina. Podľa nej predstavuje kampaň MeToo proti sexuálnemu obťažovaniu puritánstvo a poháňa ju “nenávisť voči mužom”.

Slávna hviezda francúzskeho filmu však neskôr čelila kritike, že zľahčuje zločin. Deneuve na to reagovala ospravedlnením s tým, že tým samozrejme nemyslela obete skutočných sexuálnych útokov.

Súvisiace články

OPLATÍ SA VIDIEŤ: Dni architektúry a dizajnu 2018-program

redakčný výber

Pozývame vás do SND: V opere Tosca sa Floria Tosca dostáva do rúk sadistického šéfa tajnej polície

Michal Šumichrast

Legenda prešovského herectva sa dožíva jubilea: Jozef Stražan oslavuje 75 rokov

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy