Britský diplomat Peter Ford hovorí, že použitie chemických zbraní v Dume je hoax
Trumpovi poradcovia urobili zlú službu prezidentovi, keď prijali za svoje správy džihádistov o použití chemických zbraní v Sýrii, uviedol bývalý britský diplomat Peter Ford.

V rozhovore pre televíziu Fox News povedal, že očividne nebol šéf Bieleho domu informovaný, že objekty vybrané ako ciele pre americké strely, boli nedávno kontrolované medzinárodnými inšpektormi.

Tucker Carlson Fox News: Ako viete, v piatok sme vypálili veľa rakiet na Sýriu, pričom naši vojaci sú stále v tejto krajine. Otázka znie: Prečo? Čo to všetko znamená?

Hovorí sa nám, že Asadova vláda použila proti svojej civilnej populácii chemické zbrane. Treba to tak bolo. Ale je to naozaj divné. Asadova armáda sa už chystala vyhrať a chemický útok iba oslabil jeho pozíciu na medzinárodnej scéne. Prečo by to mal urobiť?

Rovnaký náhľad nedávno vyjadril senátor Rand Paul.

Rand Paul, americký senátor: “Myslím, že toto nie je zbytočná otázka. Podľa môjho názoru je buď Asad najtajomnejší diktátor na planéte, alebo to neurobil. Pretože – len sa zamyslite! – už viac ako rok vo vojne víťazí. Jediná vec, ktorá mobilizuje oponentov Asadovho režimu na svete, jediná vec, ktorá nás prinúti zasiahnuť, je použitie chemických zbraní … “

Tucker Carlson Fox News: Takže čo v tomto príbehu skutočne vieme? Aké otázky by sme mali položiť? Aké otázky môžeme predložiť, ak nechceme, aby sme boli označení za zahraničných agentov?

Peter Ford bol britským vyslancom v Sýrii. Teraz pracuje v organizácii, ktorá je opísaná ako “proasadovská”, hoci on sám by ju mohol definovať. Teraz je s nami v kontakte. Ďakujeme, že ste našiel čas, pán veľvyslanec!

Povedzte nám … Viete veľa o Sýrii, hovoríte plynulo po arabsky a starostlivo sledujete, čo sa deje. Čo vieme, čo je známe vašej a našej vláde o pôvode tohto chemického útoku?

Peter Ford: “Nie je dôvod pre tvrdenie, že tam došlo k chemickému útoku. Sú reportáže západných novinárov, ktorí včera navštívili Dumu a nenašli nikoho, kto by potvrdil chemický útok. Dokonca navštívili nemocnicu, kde boli vytvorené  videá, hovorili s lekármi – mená týchto lekárov sú známe, všetko to možno skontrolovať – ​​a tí povedali, že žiadny chemický útok nebol. a že došlo k obyčajnému bombardovaniu, kvôli ktorému sa do nemocnice dostali ľudia, otrávení dymom. a potom došlo k nasledujúcemu: “Biele prilby”, pomocný lekársky personál džihádistov, začal kričať: “Plyn!” – rozsieval paniku, a všetci sa správajú ako pri ochrane pred chemickým zásahom vzali hadicu s vodou a respirátory … Medzitým to všetko starostlivo natáčali na video a zaslali na internet. Je pravdepodobné, že sme boli oklamaní. Myslím, že poradcovia veľmi zle poslúžili svojmu prezidentovi. Nezvládli nepohodlné otázky, napríklad o tom, kto sú tieto “Biele prilby”. Povedali prezidentovi, že títo ľudia pomáhali rezať hlavy a telá doslova na kusy? A či považuje týchto ľudí za dobrých svedkov? Bolo to prezidentovi povedané? Myslím, že nie. “

Tucker Carlson Fox News: Dovoľte mi, aby som vás prerušil, a poviem nasledujúce. Som trochu v nevýhode, pretože nehovorím arabsky, ja neviem, čo sa stalo, proste nemám tušenie. Ale čo viem ako pozorovateľ vládnej práce: Pred začatím útoku, je potrebné vysveliť ľuďom, prečo to robíte, a vysvetliť to presvedčivo. Nakoniec máme tu demokraciu. … Žiadna z vlád sa neobťažovala to urobiť. Stručne: čo si myslíte, aký to malo zmysel? Skutočný význam.

Peter Ford: “Nemyslím, že to vôbec má nejaký zmysel. Tá operácia bola zbytočná. Konieckoncov, dokonca aj objekty, ktoré boli zasiahnuté, tak nie tak dávno – v novembri minulého roka – boli kontrolované. Medzinárodnými inšpektormi, ktorí tam sú teraz. Povedali poradcovia prezidentovi, že nedávno došlo k inšpekcii a bolo vyhlásené, že je všetko čisté? Mám podozrenie, že prezident nebol oboznámený s faktami. Takže ho poradcovia oklamali, prejavili extrémne ľahkomyseľnosť a nefungovala správne rozviedka. Má to všetky známky spravodajského fiaska. “

Tucker Carlson Fox News: Áno. A také veci neprechádzajú bez stopy, zostanú dlho v pamäti. Ak je verejnosť uvedená do omylu, nezabudne na to.

Čítajte tiež:

Rusi zverejnili materiály o fingovanom chemickom útoku v sýrskej Dume

VIEME PRVÍ A VČAS: Pripravuje Rusko veľkú odvetu? Do Sýrie dorazila tajomná zásielka. Hovorí sa o systéme S-300

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies