BURZY: Americký akciový trh opäť stúpol na nové rekordy

pixabay

Akciové indexy v závere piatkového obchodovania zamierili nahor napriek protichodným signálom o stave rokovaní o obchode medzi USA a Čínou.

Obchodovanie na americkom akciovom trhu bolo v piatok premenlivé, pričom dosahoval malé zisky, po ktorých nasledovali malé straty. Dôvodom boli signály o tom, aký pokrok nastal na vyjednávaniach o riešení obchodnej vojny medzi USA a Čínou. Popoludňajší rast trhu však vrátil akciové indexy na rekordné úrovne. Americký prezident Donald Trump povedal, že nesúhlasil so zrušením nijakých ciel. Vyjadril sa takto len jeden deň po tom, ako Čína uviedla, že obe strany sa na zrušení ciel dohodli, ak budú rokovania napredovať.

Akcie klesli okamžite po tom, ako Trump novinárom v Bielom dome povedal: “Nedohodol som sa na ničom.” Ale v záverečnej hodine obchodovania index S&P 500 zamieril nahor a uzavrel vyššie o 0,3 percenta na rekordnej úrovni 3 093,08 bodu. Priemyselný index Dow Jones tiež posilnil, a to o necelých 0,1 percenta na 27 681,24 bodu, technologický Nasdaq vzrástol o 0,5 percenta na 8 475,31 bodu a index menších spoločností Russell 2000 stúpol o 0,3 percenta na 1 598,86 bodu.

V rámci indexu S&P 500 najviac posilnila spoločnosť Walt Disney, ktorá si prilepšila o 3,8 percenta po tom, ako za júl až september vykázala vyšší zisk, ako trh očakával. Naopak nedarilo sa maloobchodnému reťazcu Gap, ktorý klesol o 7,6 percenta, čiže najviac v rámci indexu S&P 500, keďže firma zhoršila prognózu svojho zisku na tento rok.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies