Bývalého šéfa policajnej inšpekcie prepustia z väzby, uzavrel dohodu
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodol o prepustení bývalého šéfa policajnej inšpekcie Adriána Sz. z väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Obvinený zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú bude schvaľovať súd.

„Menovanému sa navrhuje uložiť trest odňatia slobody vo výmere troch rokov, ktorý sa podmienečne odkladá. Obvinenému sa zároveň navrhuje uložiť probačný dohľad v skúšobnej dobe, ktorá bola stanovená na päť rokov,” povedal Skladan. Súčasťou dohody o vine a treste je podľa hovorcu tiež návrh na uloženie peňažného trestu vo výške 25-tisíc eur a trestu prepadnutia veci, konkrétne dvoch mobilných telefónov a televízneho prijímača. „Obvinenému sa tiež navrhuje uloženie trestu zákazu činnosti, spojený s výkonom právomoci verejného činiteľa na domu sedem rokov,” dodal Skladan.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Adrián Sz. v období rokov 2016 až 2020 neoprávnene poskytoval informácie k trestným kauzám bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardovi S. Informácie sa týkali prípadov ako lustrácie novinárov, komunikácie z aplikácie Threema alebo kauzy Technopol. Za to prijal finančnú hotovosť vo výške aspoň 20-tisíc eur, niekoľko mobilných telefónov alebo televízor.

Generálny prokurátor Žilinka vyhlásil, že Lipšic bezprecedentne postupoval v rozpore so zákonom
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies