Bývalý minister vnútra Ľudovít Hudek z čias mečiarizmu nadobudol majetky v hodnote miliónov eur. Vypočujte si aj jeho nahrávku s Lexom
Dvadsať rokov nemala verejnosť tušenie, čím sa bývalý minister vnútra Ľudovít Hudek zaoberá a ako žije. Jeho meno sa pritom spomína pri jednej z najväčších káuz novodobých slovenských dejín – pri zavlečení syna prezidenta Michala Kováča do Rakúska. Informuje aktualne.sk s odkazom na PLUS 7 Dní.

Vo svetle zrušených Mečiarových amnestií a obžalovacieho spisu v rukách sudcu Karola Poslucha týždenník PLUS 7 DNÍ zisťoval, ako sa Hudek k súčasnej situácii stavia a či nemá obavy z prípadného trestného stíhania.

„Som pokojný, nemám dôvod, aby som sa k týmto veciam vyjadroval. Nemá to žiaden zmysel,“ vyhlásil s úsmevom na tvári, keď sme ho oslovili pred tenisovými kurtami, kam chodí štyrikrát týždenne hrávať.

Od čias, keď sa Ľudovít Hudek stiahol z politickej scény, prešlo dvadsaťdva rokov. Za ten čas nadobudol priam rozprávkový majetok, ktorého hodnota sa môže pohybovať v miliónoch, ak nie v desiatkach miliónov eur. Na rozdiel od Vladimíra Mečiara či Ivana Lexu Hudek žije takmer v anonymite.

Vyzerá to tak, že po zrušení amnestií o ňu dbá ešte väčšmi. Podľa informácií aktualne.sk  sa vo svojom rozľahlom dome s veľkým pozemkom v bratislavskom Lamači zdržiava len občas. Jeho novou strechou nad hlavou je luxusná historická vila pod Slavínom. Tá sa nachádza v epicentre veľvyslanectiev a boháčov.

Nehnuteľnosť patrí akciovke RC Entertainment, v ktorej je Hudek predsedom predstavenstva. Expolitik ju opúšťal minulý týždeň doobeda v športovom outfite smerujúc za svojou záľubou. Pred vilou ho čakal jeho terénny Range Rover v športovej výbave. Napriek blížiacej sa sedemdesiatke vyzeral Hudek spokojne a vitálne.

Rastie aj jeho developérsky apetít. Popri advokácii je jeho každodenným chlebom najmä realitný biznis. Okrem spomínaných stavieb kúpil tesne po Vianociach roku 2016 dve nehnuteľnosti s ubytovňou vo vyhľadávanej komerčnej lokalite bratislavských Mlynských nív. Pred dvomi rokmi získala jeho firma P & PARK aj nehnuteľnosť na strategicky výhodnom mieste nad tunelom pod Bratislavským hradom, hneď vedľa nedávno dokončenej zóny Zuckermandel.

Ludovít Hudek do slovenských dejín však najmä vojde nahrávkou, ktorá zachytáva jeho rozhovor s Ivanom Lexom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies