Bývalý šéf Trumpovej kampane putuje do väzby, hrozí mu doživotie
Bývalý šéf prezidentskej kampane Donalda Trumpa Paul Manafort porušil podmienky kaucie a pôjde do väzenia. V piatok o tom rozhodol americký súd s tým, že sa lobista pokúšal kontaktovať svedkami a snažil sa ovplyvniť ich výpoveď. Manafort čelí obvineniu z hneď niekoľkých federálnych zločinov a hrozí mu trest 20 a až 270 rokov väzenia.

Niekdajší šéf Trumpová kampane podľa súdu vo Washingtone kontaktoval svedkami a snažil sa ich presvedčiť, aby vypovedali, že sa ním vedenej snahy ovplyvniť európskej politiky v prospech Ukrajiny diali len v Európe a nie na území Spojených štátov, napísal denník The Guardian.

Manafort sa vlani dostali do hľadáčika FBI kvôli stykom s ľuďmi okolo proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča, zvrhnutého v roku 2014. Manafort pôsobil ako jeho poradca a bol obvinený z toho, že sa v USA neregistroval ako “zahraničný agent” pracujúci pre cudzie politický subjekt, ako im to zákon ukladá.

Okrem nedodržania povinnej registrácie čelí šesťdesiatdeväťročný Paul Manafort obvineniam z prania špinavých peňazí, daňových podvodov a marenia spravodlivosti. Stíhaný je vo Washingtone DC a vo Virgínii. FBI sa zaoberala okrem iného tým, či nezprostrdkovával kontakt ľudí okolo Trumpa s Rusmi. V prípade dokázania viny mu hrozí, že strávi zvyšok života vo väzení.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies