Bývalý štátny tajomník Radko Kuruc ide do väzby

Bývalý štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc, obvinený v rámci akcie Mýtnik III, ide do väzby. Rozhodol o tom dnes senát Najvyššieho súdu SR. Vyhovel tak sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý obvineného v sobotu 7. augusta do väzby nevzal. V prípade ďalších obvinených, konkrétne bývalých úradníčok finančnej správy Denisy Ž. a Kornélie Č. prokurátor svoju sťažnosť proti nevzatou do väzby stiahol.

Najvyšší súd SR sa stotožnil s argumentom prokurátora. že v prípade Radka K. hrozí možné ovplyvňovanie svedkov. Keďže od nedele 15. augusta platí nová právna úprava, v kolúznej väzbe môže byť obvinený maximálne päť mesiacov. Do výkonu väzby odviedli Radka K. príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže priamo z pojednávacej miestnosti.

Podľa výpovedí bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a podnikateľa Michala S. prijal Radko K. v roku 2017 úplatok vo výške 120 000 eur. Za to mal ovplyvňovať legislatívny proces ohľadne projektu eKasa. Bývalý štátny tajomník obvinenia odmieta.

V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) celkovo vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami. Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku. Medzi obvinenými je okrem Radka K. aj podnikateľ Miroslav V., ktorý je v zahraničí, alebo bývalá šéfka finančnej správy Lenka W.

Hanba v priamom prenose! Diváci nadávajú na Matovičovu očkovaciu lotériu. Zaočkovaní ľudia prišli o státisíce
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies