Česká vláda potvrdila piaty prípad nákazy koronavírusom

sita

Žena mala pritom prvý test negatívny.

V Českej republike potvrdili piaty prípad nákazy novým typom koronavírusu. Ide o ženu z Ekvádoru, u ktorej bol prvý vykonaný test negatívny. Na tlačovej konferencii to v utorok ráno uviedol minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Celkovo v Česku testovali už 236 ľudí, na 16 výsledkov sa čaká, informuje portál Novinky.cz.

Žena z Ekvádoru cestovala spolu s Američankou, u ktorej nákazu koronavírusom potvrdili v nedeľu. Obe študujú v Miláne. Teraz sa nachádzajú v Nemocnici Na Bulovce v Prahe. Hygienici zmapovali kontakty oboch nakazených cudziniek a dali viacero ľudí do karantény.

Predchádzajúcim potvrdeným prípadom je päťdesiattriročná žena, ktorú v nedeľu prijali do Masarykovej nemocnice v Ústí nad Labem. V piatok sa vrátila z Talianska s horúčkou, bolesťou svalov a zimnicou. Bývala v rovnakom hoteli ako ďalší nakazený, ktorým je muž z okresu Děčín. Nákaza sa potvrdila aj u pedagóga Českej poľnohospodárskej univerzity, ktorý bol na konferencii v talianskom Udine.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie covid-19, nakazilo už vyše 92-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 3100. Ochorenie, ktoré sa prvý raz objavilo vlani v decembri v čínskom meste Wu-chan, sa rozšírilo už do viac ako 70 krajín sveta.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies