ČESKO: ÁNO nechce koalíciu s SPD. Nerado by tiež spoliehalo na jeho dôveru, povedal Babiš pred pojednávaním

Hnutie ÁNO nechce vytvoriť koalíciu s SPD a nechce sa spoliehať ani na toleranciu svojej vlády od zoskupenia Tomia Okamuru. Novinárom to dnes povedal premiér v demisii Andrej Babiš (ANO) pred rokovaním zástupcov oboch hnutí. Od schôdzky očakáva diskusiu o možných programových zhodách. Informuje INFO.CZ.

“My sa s SPD zatiaľ bavíme o programe a počítame s tým, že nebudeme potrebovať ich toleranciu. Ale prečo nemať jasno v programových záležitostiach, “povedal Babiš po rokovaní vlády. Zopakoval, že vládnu koalíciu s SPD uzavrieť nechce.

Na dnešnej schôdzke Babiš očakáva diskusiu o predstavách, aké má SPD o svojich návrhoch zákona napríklad na priamu voľbu starostov a primátorov. Okamura už skôr uviedol, že vyjednávači na minulej schôdzke odovzdali ÁNO 34 programových priorít a chcú vedieť, ako sa k nim vládne hnutie postaví. V závislosti od miery zhody na programe SPD podľa Okamuru zváži, či by nejakým spôsobom podporila vládu ÁNO pri druhom pokuse o zostavenie vlády.

Súvisiace články

ČESKO: Porozprávajme sa Andrej, napísal taliansky premiér Babišovi. Chce prebrať migráciu

redakčný výber

ČESKO: Kardinál Duka žaluje divadlo za Ježiša, ktorý znásilňuje moslimskú ženu

redakčný výber

Babiš zažaloval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy