ČESKO: Nahá aktivistka, ktorá napadla Zemana, bola vyhodená z práce


Ukrajinská aktivistka, ktorá sa minulý mesiac pri českých prezidentských voľbách polonahá vrhla pred prezidenta Miloša Zemana, prišla kvôli svojej angažovanosti o miesto učiteľky v materskej škole.

“Bola som vyhodená kvôli FEMEN,” povedala Anželina Diašová v rozhovore v Rádiu Slobodná Európa. “Viem, že niektorí rodičia (žiakov) sa kvôli mojim aktivitám vo FEMEN hanbili,” dodala. Mladá žena tiež prišla o prácu pre internetový portál, pre ktorý písala o móde a hodnotila reštaurácie.

“Myslím, že niektorí ľudia sú príliš konzervatívni a je pre nich ťažké, aby pre nich pracoval niekto, kto robí niečo zvláštne, niečo abnormálne,” poznamenala Diašová. Aj napriek následkom, aké za svoj aktivizmus nesie, plánuje v činnosti v rámci Femen pokračovať.

Diašová pôsobí v skupine Femen asi osem rokov. “Kvôli svojej farbe pleti som zvyknutá bojovať za svoje práva,” hovorí žena, ktorá je dcérou Angolana a Ukrajinky. Vlani v júli protestovala proti bieloruskému autoritárskemu prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi počas jeho kyjevskej schôdzky s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenko. Bola za to obvinená z výtržníctva a kladenie odporu polícii a hrozí jej až päťročné väzenie.

Tento rok v januári pri prvom kole českých prezidentských volieb sa Diašová vo volebnej miestnosti v pražských Stodůlkách rozbehla k Zemanovi s nápisom na prsiach “Zeman, Putin ‘s slut” (Zeman, Putinova suka). Rovnaké heslo pritom vykrikovala.

“Chcela som upozorniť na nebezpečenstvo pre druhé kolo prezidentských volieb. Ak si totiž ľudia zvolia Zemana, zvolia zároveň vojnu, krviprelievanie, pretože český prezident je blízkym priateľom Vladimíra Putina, ktorý anektoval Krym a vedie proti Ukrajine otvorenú vojnu. Na tele som mala napísané” Zeman – Putin ‘s slut ” Musela som na to upozorniť, pretože aj my sme na Ukrajine predtým mali podobného človeka – tým bol Viktor Janukovyč. Ten priniesol do našej krajiny vojnu a rovnako ako váš prezident mal veľmi blízky vzťah k Putinovi, “uviedla v rozhovore pre EuroZprávy.cz.

Súvisiace články

ČESKO: Porozprávajme sa Andrej, napísal taliansky premiér Babišovi. Chce prebrať migráciu

redakčný výber

ČESKO: Kardinál Duka žaluje divadlo za Ježiša, ktorý znásilňuje moslimskú ženu

redakčný výber

Babiš zažaloval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy