ČESKO: Najluxusnejšie byty z projektu Penty na dejvickom kulaťáku možno čaká aukcia

Skupina Penta zvažuje využiť realitné horúčky a ponúknuť najlepšie byty zo svojho developerského projektu v Prahe na Víťaznom námestí v aukcii. Stavbu plánuje začať za rok a pol. 

 
Podľa portálu E15 po rokoch búrlivých diskusií sa developerský projekt v Prahe na Víťaznom námestí výrazne hýbe dopredu. Dejvická radnica už podpísala zmluvu o predaji pozemku s miliardárskými skupinami Penta a Kaprain za sumu presahujúcu 120 miliónov českých korún. Na parcele medzi ulicami Juhoslovanských partizánov a Verdunskou vznikne v projekte nazvanom Victoria Palace sto bytov. Celková investícia bude trištvrte miliardy korún. “Cena za pozemok bola stanovená znaleckým posudkom vypracovaným nezávislou a renomovanou odbornou spoločnosťou EY. Podmienky transakcie zodpovedajú návrhom radnice, teda sme s nimi rozhodne spokojní, “povedal na otázku denníka E15 starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09).

Avšak zastupiteľom za Stranu zelených a KSČM suma pripadala nízka. Okrem kúpnej ceny ale bude mať Dejvická radnica príjem ešte z prenájmu prízemia budovy, kde bude supermarket a ďalšie komerčné priestory. Súčasťou transakcie je totiž možnosť, aby Praha 6 túto časť stavby po dokončení odkúpila. Pred prvým kopnutím do krajiny musia developeri ešte získať územné rozhodnutie a stavebné povolenie, informuje E15.cz

 

“Ak všetko pôjde dobre, začneme stavať v polovici roka 2019. Do predaja ale dáme byty už na začiatku budúceho roka,” uviedol realitný manažér Penty David Musil.

 

Byty budú stáť v priemere 120 tisíc korún za meter štvorcový, a to bez dane z pridanej hodnoty. Priemerná cena bytov v Prahe 6 je zhruba 73 tisíc korún za štvorcový meter, vyplýva z údajov poradenskej spoločnosti Deloitte a projektu CenovaMapa.org.

Penta si však vzhľadom k súčasnej realitnej horúčke natoľko verí, že napríklad horné byty s výhľadom na Pražský hrad ponúkne ešte drahšie. “Zvažujeme, že by sme ich predali v aukcii,” dodal Musil z Penty. Takáto forma predaja by bola na trhu ojedinelá.

Na parcele využívanej v súčasnosti ako parkovisko pôvodne plánovala výstavbu kancelárskej budovy skupina PPF. Projekt z dielne architekta Radana Náustky bol známy pod názvami Ľadový medveď alebo Line. Skupina najbohatšieho Čecha Petra Kellnera však nedokázala v Dejviciach stavbu pretlačiť.

Projekt v roku 2016 získal napoly s Pentou niekdajší Kellnerov parťák Karel Pražák so svojou skupinou Kaprain. Zavrhli pôvodný projekt a prišli s úplne iným riešením v podobe bytovej stavby. Jej architektom je Jakub Cigler. Ten už pre Pentu projektoval v centre metropoly jej dosiaľ najznámejšiu stavbu Florentinum, uzatvára E15.cz.

Súvisiace články

ČESKO: Porozprávajme sa Andrej, napísal taliansky premiér Babišovi. Chce prebrať migráciu

redakčný výber

ČESKO: Kardinál Duka žaluje divadlo za Ježiša, ktorý znásilňuje moslimskú ženu

redakčný výber

Babiš zažaloval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy