ČESKO: Najluxusnejšie byty z projektu Penty na dejvickom kulaťáku možno čaká aukcia

Skupina Penta zvažuje využiť realitné horúčky a ponúknuť najlepšie byty zo svojho developerského projektu v Prahe na Víťaznom námestí v aukcii. Stavbu plánuje začať za rok a pol. 

 
Podľa portálu E15 po rokoch búrlivých diskusií sa developerský projekt v Prahe na Víťaznom námestí výrazne hýbe dopredu. Dejvická radnica už podpísala zmluvu o predaji pozemku s miliardárskými skupinami Penta a Kaprain za sumu presahujúcu 120 miliónov českých korún. Na parcele medzi ulicami Juhoslovanských partizánov a Verdunskou vznikne v projekte nazvanom Victoria Palace sto bytov. Celková investícia bude trištvrte miliardy korún. „Cena za pozemok bola stanovená znaleckým posudkom vypracovaným nezávislou a renomovanou odbornou spoločnosťou EY. Podmienky transakcie zodpovedajú návrhom radnice, teda sme s nimi rozhodne spokojní, „povedal na otázku denníka E15 starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09).

Avšak zastupiteľom za Stranu zelených a KSČM suma pripadala nízka. Okrem kúpnej ceny ale bude mať Dejvická radnica príjem ešte z prenájmu prízemia budovy, kde bude supermarket a ďalšie komerčné priestory. Súčasťou transakcie je totiž možnosť, aby Praha 6 túto časť stavby po dokončení odkúpila. Pred prvým kopnutím do krajiny musia developeri ešte získať územné rozhodnutie a stavebné povolenie, informuje E15.cz

 

„Ak všetko pôjde dobre, začneme stavať v polovici roka 2019. Do predaja ale dáme byty už na začiatku budúceho roka,“ uviedol realitný manažér Penty David Musil.

 

Byty budú stáť v priemere 120 tisíc korún za meter štvorcový, a to bez dane z pridanej hodnoty. Priemerná cena bytov v Prahe 6 je zhruba 73 tisíc korún za štvorcový meter, vyplýva z údajov poradenskej spoločnosti Deloitte a projektu CenovaMapa.org.

Penta si však vzhľadom k súčasnej realitnej horúčke natoľko verí, že napríklad horné byty s výhľadom na Pražský hrad ponúkne ešte drahšie. „Zvažujeme, že by sme ich predali v aukcii,“ dodal Musil z Penty. Takáto forma predaja by bola na trhu ojedinelá.

Na parcele využívanej v súčasnosti ako parkovisko pôvodne plánovala výstavbu kancelárskej budovy skupina PPF. Projekt z dielne architekta Radana Náustky bol známy pod názvami Ľadový medveď alebo Line. Skupina najbohatšieho Čecha Petra Kellnera však nedokázala v Dejviciach stavbu pretlačiť.

Projekt v roku 2016 získal napoly s Pentou niekdajší Kellnerov parťák Karel Pražák so svojou skupinou Kaprain. Zavrhli pôvodný projekt a prišli s úplne iným riešením v podobe bytovej stavby. Jej architektom je Jakub Cigler. Ten už pre Pentu projektoval v centre metropoly jej dosiaľ najznámejšiu stavbu Florentinum, uzatvára E15.cz.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies