ČESKO:Piráti chcú nahradiť MHD na pražskom Libeňskom moste rikšami. Už v pondelok
PODPORIŤ

Je to vtip, alebo snáď snaha upozorniť na problém s dopravou v okolí Libeňského mosta? Piráti chcú v pondelok popoludní od 15.30 prepravovať záujemcou pomocou rikše cez Libeňský most. Chcú vraj upozorniť na nevyhovujúcu starostlivosť o most zo strany mesta. Informuje Denik.cz.

 

Poslanec za Pirátov Ondřej Profant podal za zanedbanie starostlivosti trestné oznámenie. “Máme obavu, že niektorí politici chcú most zbúrať a postaviť most väčšie a drahšie. To je v pokojnej rezidenčnej lokalite neprijateľné. Automobilová doprava sa musí presunúť na okraj mesta, nemožno donekonečna rozširovať cesty v centre, “hovorí Profant.

Na uzavretý Libeňský most sa má už čoskoro vrátiť hromadná doprava. Zatiaľ však len v podobe minibusov, ktoré vážia menej ako päť ton. Zaznelo to 24.januára na rokovaní dopravného výboru mestského zastupiteľstva. Správa Kloknerovho ústavu, na základe ktorej bol Libeňský most minulý týždeň z hodiny na hodinu uzavretý, to nevylučuje.

Podľa predsedu výboru Matěja Stropnického (trojkoalície, SZ) sa dá zájsť ešte ďalej. “Riešenie je v dočasnom umiestnení semaforov a dopravu by mohli riadiť strážnici,” navrhol.

Aspoň čiastočný návrat MHD na Libeňský most opäť príde na pretras na štvrtkovej schôdzi pražského zastupiteľstva. Stropnický včera navyše upozornil, že podľa záverov Kloknerovho ústavu nie je možné most zbúrať a postaviť nový.

“Piliere by totiž neuniesli novú konštrukciu,” varoval. Súdna znalkyňa v oblasti dopravných stavieb a mostných konštrukcií Miroslava Pošvářová včera zmienila, že oprava mosta vyjde až na pol miliardy korún. Podľa zistení Pražského denníka sa za náhle uzatvorenie Libeňského mosta nikto z vedenia Prahy nechystá vyvodiť politickú zodpovednosť.

Hoci jeho žalostný stav bol dlhodobo známy. Hlavy zrejme padnú na Technickej správe komunikácií, ktorej dozorná rada sa zíde v piatok. Podobný postup bol zvolený v prípade zrútenie Trójske lávky. Zatiaľ dočasného odvolanie z funkcie sa vtedy dočkal šéf Mostar TSK Jan Zemánek.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies