Chlapček Lucas Warren s Downovým syndrómom sa stal tvárou americkej značky potravín

Rok a pol starý chlapček Lucas Warren sa stal tvárou slávnej americkej firmy na výrobu detskej výživy Gerber. Stal sa tak prvou detskou tvárou s Downovým syndrómom. Informuje BBC.

Lucasova tvár tak bude v nasledujúcom roku firmu Gerber reprezentovať na všetkých trhoch. Do výberu tohtoročnej nové tváre bolo prihlásených na 140 tisíc detí. Každoročné hľadanie nového detského zástupcu započalo roku 2010, kedy firma Gerber začala vyzývať rodičov, aby posielali fotografie svojich detí, ktoré by spoločnosť mohli reprezentovať.

Vybrané dieťa sa stáva tvárou firmy na jeden rok, nezatieňuje pritom slávne detské logo, ktoré má Gerber už od roku 1928 a na ktorom je malé dieťa s vyjaveným kukučom od autorky Dorothy Hope Smithovej.

Lucasov otec verí, že výber malého chlapca s postihnutím “pomôže ďalším ľuďom vyžadujúcim špeciálnu starostlivosť na to, aby neboli obmedzovaní a boli spoločnosťou prijatí.”

Lucasův výber oficiálne oznámil riaditeľ spoločnosti Gerber Bill Partyka, ktorý chlapca označil za “dokonalého”.

Instagramový účet Gerber vyzval svojich sledujúci na to, aby Lucasovi poslali veľa lásky. Na firemné oznámenia pozitívne reagovala väčšina užívateľov sociálnych sietí.

Súvisiace články

Trump nechal pozvať Putina na jeseň do Washingtonu. O návšteve sa už jedná

Roman Suchý

Trump: Za zasahovanie Ruska do volieb v USA nesie zodpovednosť ruský prezident

Roman Suchý

Bývalý šéf Trumpovej kampane putuje do väzby, hrozí mu doživotie

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy