ČÍNA: Bývalého japonského politika odsúdili za pašovanie drog na doživotie

unsplash

Doživotie dostal aj muž z Guiney. Ďalší muž z Mali dostal trest smrti s dvojročným odkladom.

Súd na juhu Číny poslal na doživotie za mreže bývalého japonského politika v súvislosti s prípadom pašovania drog spred vyše piatich rokov. Okrem toho tiež odsúdil dvoch mužov z Afriky. Obvinený z Guiney, ktorého identifikovali pod menom Moxi, dostal tiež doživotný trest odňatia slobody, zatiaľ čo muža z Mali menom Ali odsúdili na trest smrti s dvojročným odkladom.

Sedemdesiatšesťročného Takumu Sakuragiho, bývalého člena mestskej rady v japonskej prefektúre Aiči, zadržali v roku 2013. Stalo sa tak po tom, čo v jeho batožine našli 3,3 kilogramu nelegálnych stimulantov, uviedol súd v Kantone. Sakuragi poprel svoju vinu. Tvrdil, že ho známy z Nigérie požiadal, aby mu odniesol kufor.

Ako informujú japonské médiá, verdikt bol v Sakuragiho prípade odložený, až dovtedy kým úrady nevystopovali ďalšie zaangažované osoby.

Čína často dáva za trestné činy súvisiace s drogami tresty smrti. Od tohto trestu však oslobodzuje osoby staršie ako 75 rokov. Tresty smrti s dvojročným odkladom v krajine zase takmer vždy znížia na doživotie vo väzení, pripomína agentúra AP.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies