Čínska umelá inteligencia porazila 15 elitných lekárov v diagnostike nádorov

Čínska umelá inteligencia jednoznačne zvíťazila v súboji s čínskymi renomovanými lekármi v diagnostike nádorov a hematómov. Systém, ktorý sa volá BioMind, je podľa odborníkov prísľubom pre budúcnosť a mohol by zásadne pomôcť pri liečení niektorých chorôb. Informovala o tom čínska spravodajská agentúra Xinhua.

Umelú inteligenciu zvanú BioMind vyvíja „Artificial Intelligence Research Centre for Neurological Disorders“ v nemocnici Tchien-tchang v Pekingu. Systém analyzuje vizuálne dáta.

 

Pri nedávnom pokuse v diagnostike mozgových nádorov mala umelá inteligencia pravdu v 87 percent prípadov, zatiaľ čo doktori iba v 66 percentách. Navyše systém bol rýchlejší. V predvídaní expanzie hematómu sa BioMind trafil v 83 percentách prípadov, doktori v 63 percentách.

Vedci „vytrénovali“ systém umelej inteligencie pomocou desiatok tisíc obrázkov nádorov a hematómov z archívu pekinskej nemocnice Tchien-tchang. Úspešnosť BioMindu pri odhaľovaní nádorov sa dlhodobo pohybuje okolo 90 percent.

„Porovnávanie slúži predovšetkým doktorom, ktorí sú skeptickí voči umelej inteligencii. Dúfam, že lepšie pochopia BioMind a prestanú sa jej báť, “ hovorí k“ súboji „pán Wang Yongjun, ktorý je námestníkom riaditeľa v pekinskej nemocnici Tchien-tchang.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies