Čínsky pohrebný ústav ponúka klientom virtuálneho sprievodcu smrťou

Pekinský pohrebný ústav zaviedol virtuálne službu, ktorá potenciálnym klientom umožňuje zažiť smrť, a vďaka tomu si viac vážiť času, ktorý im zostáva, napísal spravodajský server The Times.

Návštevy pohrebného ústavu Babaoshan Funeral Parlour dostanú okuliare pre virtuálnu realitu, s ktorých pomocou sledujú napríklad to, ako dostali v zamestnaní infarkt. Nasleduje prijatie do nemocnice, smrť a vstup do posmrtného života.

Záujemcovia si potom môžu prezrieť ponúkané pohrebné služby, pozrieť sa do márnice, preštudovať prípravy pred pohrebom a nanečisto si vyskúšať smútočný obrad.

Jeden zo zamestnancov novinárom povedal, že tento zážitok prinútil mnoho ľudí, aby si uvedomili krásu svojho života. „Radi by sme rozptýlili nesprávne predstavy verejnosti o našich službách – a pritom zároveň propagujeme našu firmu,“ dodal.

Podľa jedného z návštevníkov by si virtuálnu prehliadku „mali vyskúšať všetci, ktorí uvažujú o samovražde, aby si uvedomili, ako cenný je život, a ako hrozná by bola ich strata pre rodinu“.

Avšak nie všetci sú o sile zážitku presvedčení. „Myslím, že hmatateľnejšie a živšie predstavu o smrti človek získa, keď sa sám prejde v noci pohrebným ústavom,“ nechal sa počuť jeden z kritikov.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies