Čižnár skritizoval prokurátora, ktorý prepustil útočníka na Filipínca. Vyvodia voči nemu zodpovednosť
PODPORIŤ

Prokurátor podľa Generálnej prokuratúry nepostupoval v súlade so zákonom. Informuje portál HNonline.sk.

Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I nepostupoval pri výkone dozoru v prípade týkajúceho sa zabitia Filipínca Henryho Acordu v súlade so zákonom. Na základe preskúmania trestného spisu to v štvrtok skonštatovala Generálna prokuratúra SR, ktorá nariadila vyvodenie zodpovednosti voči prokurátorovi.

Postup policajtov, ktorí vykonávali úkony trestného konania, GP označila za zákonný.

“Dozorovú právomoc prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I. považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za nedostatočnú a povrchnú,” píše v stanovisku hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Keby prokurátor konal správne, tak by podľa Čižnára musel musel konštatovať, že existovali dôvody na vzatie obvineného do väzby.

Čižnár sa zároveň prostredníctvom stanoviska ospravedlňuje pozostalým. “Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa zároveň pozostalým poškodeného ospravedlňuje za pochybenie uvedeného prokurátora a rovnako vyjadruje hlbokú sústrasť rodine pozostalého.”

Pozostalým odkázal, že “garantuje, že zo strany prokuratúry bude vykonané všetko preto, aby páchateľ skutku niesol za svoje konanie plnú zodpovednosť.“ 

​Filipínca Henryho napadol ešte 26. mája Juraj Hossu z Dunajskej Stredy. Ten ho podľa zverejneného videozáznamu najprv sotil na zem a následne ho kopol do hlavy. Zraneniam spôsobeným týmto útokom následne Henry podľahol v ružinovskej nemocnici.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies