Čo ešte musí Róbert Fico urobiť a zniesť, aby si niekto všimol, že už 5 rokov nadobro nechce byť premiérom? Alebo ako sa rodili Ficove „špekulácie“

Mnohí si už nepamätajú ani skratku SDĽ – Strana demokratickej ľavice. Spomínam to preto, že keď som dnes videl Fica ako na TA3 opäť „nevenuje pozornosť špekuláciám“, násobne som mal tento jeho postoj zhmotnený na časovej osi, až kdesi k Mečiarovej Noci dlhých nožov z novembra 1994, keď možno prvý krát povedal, že nebude „venovať pozornosť špekuláciám“ prečo tam ako jediný poslanec zostal z opozície.

 

Mal som pred očami jeho čudnú kandidatúru na predsedu SDĽ a ešte čudnejšiu reláciu V Sieti Šimečku a Hríba, keď mali v čase dohadov o tom , kto bude predseda SDĽ práve Róberta Fica, ktorý čosi nervózne a podráždene na margo otázok ako to je s jeho kandidatúrou opäť zahmlieval, že sa nebude „vyjadrovať k týmto špekuláciam“, až tak, že mu psychoterapeuticky emergentne Števo Hríb musel povedať: „Veď kľud, my vieme, že aj vy ste ten dobrí“.

Tento scénár sa opakoval ešte niekoľkokrát.

Keď bolo jasné že odchádza z Dzurindovej prvej koalície a už aj v trenčianskom čerešňovom podhradí si všetky Hanzelove vrabce cvrlikali, že sa tu zakladá Smer – Tretia cesta (to si tiež už málo kto pamätá), tak Róbert Fico opäť hovoril, že sa „nebude vyjadrovať k špekuláciám novinárov“. Napokon vznikol Smer.

Keď Smer v roku 2006 vyhral voľby a väčšina očakávala, že vznikne nudná koalícia Smer-KDH-SMK, tak na dohady, či Róbert Fico jedná o nejakej konrétnej koalícii a či je v hre SNS a HZDS opäť odpovedal, že nebude komentovať špekulácie a nepomohla ani urputná komunikačná snaha Jozefa Migaša a Jána Čarnogurského, napokon vznikla koalícia Smer-SNS-HZDS.

Aby som to skrátil. Píše sa rok 2013 a aktulity.sk prinášajú sprostredkovane Róberta Fica z rozhovoru v TA3:

„Téma kandidatúry Roberta Fica (Smer-SD) v prezidentských voľbách neutícha. Premiér stále tvrdí, že Smer-SD ešte nemá jasné meno kandidáta. Preto odmieta špekulácie, či bude kandidovať on sám. Prieskumy, ktoré ho vysoko favorizujú, odmieta komentovať.

Predseda Smeru však priznal, že tak, ako existuje veľká skupina sympatizantov Smeru, ktorí by ho najradšej v prezidentskom paláci videli, je aj skupina tých, ktorým sa tento nápad nepáči: „Hypoteticky, keby sme takto uvažovali (že bude kandidovať pozn. red.), je tu jedna zvláštna vec. Poznám voličov a je obrovská masa ľudí, podporovatelia Smeru, ktorí si neželajú, aby som kandidoval. Chcú, aby som ostal predseda vlády,“ povedal v rozhovore v TA 3.“

A dnes opäť ten istý evergreen citujúc denníkN:

„V diskusii TA3 povedal, že niekto môže otvárať otázku jeho nástupu na Ústavný súd, „vzhľadom na moju kvalifikáciu“, ale jeho ambíciou je vyhrať ďalšie voľby.

Fico nemá záujem pokračovať v kariére v zahraničí napríklad v rámci EÚ.

„Mám jasnú ambíciu a tou je vyhrať piatykrát za sebou voľby a zostaviť štvrtú vládu. Smer je najúspešnejší politický projekt na Slovensku, ešte tu nikto zatiaľ nevyhral štyri parlamentné voľby za sebou a bol by som rád, keby sme tento rekord prekonali a išli ďalej.“

Podľa Fica „netreba teraz šíriť žiadne špekulácie“. Premiér verí, že voľby budú v roku 2020.

Nik nie je čitateľnejší ako Fico, ale tentokrát by som poprosil pre dobro nás všetkých pusťme ho konečne z úradu vlády. Možno nakoniec budeme prekvapení, že to nebude ten najhorší predseda Ústavného súdu. Nakoniec svoj sen o generálnom prokurátorovi už sníval. A dôsledky znášame dodnes.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies