V Česku potvrdili ďalšie tri prípady nákazy koronavírusom. Už majú osem nakazených

ap

Koronavírusom sa nakazili dvaja ľudia zo severu Čiech a žena z Prahy.

V Českej republike už majú osem potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Národné referenčné laboratórium Štátneho zdravotného ústavu v stredu potvrdilo ďalšie tri prípady, informuje portál Novinky.cz. Dvaja sú príbuzní ženy z Děčína, u ktorej už vírus testy potvrdili skôr, tretia je žena z Prahy.

Obidve osoby zo severu Čiech boli do oznámenia výsledkov v domácej karanténe a od stredy budú hospitalizované v Masarykovej nemocnici v Ústí nad Labem. Rodina sa vrátila z talianskeho Benátska.

U ženy z Prahy 6 potvrdil koronavírus test zo súkromného laboratória. Žena sa vrátila z Talianska a potom, ako sa u nej prejavili príznaky, vraj volala na linku Štátneho zdravotného ústavu. Tam jej údajne povedali, že nebola v rizikovom regióne a test neurobili. Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že pacientke odobrali v Nemocnici na Bulovce v Prahe vzorku a odoslali ju znova na vyšetrenie do Národného referenčného laboratória. Žena je v karanténe v spomínanej nemocnici a zvyšok jej rodiny v domácej karanténe, pričom epidemiológovia zisťujú jej kontakty.

Predchádzajúcimi potvrdenými prípadmi sú pedagóg Českej poľnohospodárskej univerzity, ktorý bol na konferencii v talianskom Udine, americká študentka a žena z Ekvádoru, ktoré cestovali spolu a obidve študujú v Miláne, a dve osoby z Děčína, ktoré boli na lyžovačke v Taliansku a bývali v rovnakom hoteli.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, nakazilo už vyše 94-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 3 200 osôb. Ochorenie, ktoré sa prvý raz objavilo vlani v decembri v čínskom meste Wu-chan, sa rozšírilo už do 80 krajín sveta.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies