ČR: Václav Klaus mladší prebral Babišovi prvenstvo, je najdôveryhodnejším politikom

Spomedzi predstaviteľov českých parlamentných strán občania najviac dôverujú Václavovi Klausovi mladšiemu z nového politického hnutia Trikolóra. Dôveru mu vyjadrilo 42 percent ľudí, naopak 44 percent sa vyjadrilo negatívne. Predbehol tak v dôvere premiéra Andreja Babiša z hnutia ANO, ktorý doposiaľ dlhodobo viedol. Vyplýva to z prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky Akadémie vied ČR. Klaus mladší je pritom v tejto ankete prvýkrát. Babišovi podľa nej dôveruje 38 percent opýtaných, nedôveru mu naopak vyjadrilo 56 percent ľudí.

Na treťom a štvrtom mieste skončil predseda Pirátov Ivan Bartoš a šéf SPD Tomio Okamura, ktorí sa tešia rovnakej dôvere 29 percent respondentov. Prvú päťku uzatvára predseda ČSSD Jan Hamáček, ktorému verí štvrtina opýtaných.

Do septembrového prieskumu sa zapojilo 1 046 opýtaných starších ako pätnásť rokov. Do výskumu boli zaradení predsedovia a prví podpredsedovia všetkých politických strán zastúpených v poslaneckej snemovni, uvádza český portál iDNES.cz.

Pôvodný článok:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pruzkum-akademie-ved-vaclav-klaus-mladsi-trikolora-andrej-babis.A191004_161102_domaci_knn

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies