Csaba Dömötör na súde zopakoval, prečo ho odsúdili za krivú výpoveď

V procese s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K. dnes na Špecializovaný trestný súd prišiel vypovedať bývalý člen skupiny takáčovcov Csaba Dömötör. Toho len minulý týždeň Okresný súd Bratislava III (OS BA III) odsúdil na podmienečný trest pre trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy. Na otázku obhajcov Dušana K., aký bol dôvod tohto odsúdenia, povedal, že ho obvinený Peter P. prezývaný Tiger naviedol, aby vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre za účelom prepustenia jeho kamaráta Mateja Z. z väzby.

Konkrétne Dömötör na polícii povedal, že spolu s Matejom Z. viezli úplatok 100 000 eur na stretnutie s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Františkom Böhmom a bývalým šéfom daňových kriminalistov Ľudovítom Makóom. Podľa rozsudku OS BA III sa na základe tejto výpovede Makó aj Böhm neskôr dostali do väzby. „Stále trval na tom, že musím myslieť na to, že mám malé dieťa, aby ma nezavreli,“ povedal Dömötör o Petrovi P. Pokiaľ ide o Dušana K., Dömötör uviedol, že ho nepozná a tiež nevie nič o tom, že by mal prijať 50 000 eur.

Očkovacia kampaň na dne: Matoviča teší lotéria, Sulík hľadá Fera!

Obžalovaný v tejto súvislosti pripomenul, že výpoveď Dömötöra, v ktorej nepravdivo uviedol, že videl peniaze ako aj ich odovzdanie Makoóvi a Böhmovi, je súčasťou spisu v jeho prípade. Podľa výpovede Mateja Z. totiž malo spomenutých 100 000 eur slúžiť na zabezpečenie prepustenia Ľubomíra Kudličku z väzby. Dušan K. tiež zdôraznil, že svedok krivú výpoveď urobil pred tým istým vyšetrovateľom, ktorý mal na starosti jeho prípad. V tejto súvislosti označil vyšetrovateľa za zaujatého.

Rovnako ako Dömötöra pre krivú výpoveď alebo marenie spravodlivosti obvinili aj Petra P. a Mateja Z. Polícii sa ich však nepodarilo zadržať a momentálne je po nich vyhlásené pátranie. Matej Z. pritom už vypovedal v procese s Dušanom K. a dnes bol predvolaný opätovne. Podľa sudkyne však súdu zaslal ospravedlnenie.

Súd by sa zároveň dnes alebo v piatok 13. augusta mal zaoberať opätovnou žiadosťou Dušana K. o prepustenie z väzby.

Dušan K. je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

Pre netestovaných právny postup do vrecka, ako manuál pri šikanóznych policajných kontrolách 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies