Ďakujem Merkelovej, že mi dovolila priviesť si druhú manželku. Dali nám dávky aj dom, do práce nechcem, odkazuje utečenec v Der Spiegel

O veľký rozruch sa postaral tridsaťdvaročný muž zo Sýrie, o ktorého sa v uplynulých dňoch zaujímala snáď všetky nemecké médiá. Migrant sa tento týždeň dostal na predné stránky novín vďaka svojmu poďakovaniu nemeckej kancelárke Angele Merkelovej za to, že mu umožnila, aby sa znovu stretol so svojou druhou ženou a deťmi. A to napriek tomu, že je v Nemecku polygamia nelegálna.

Ahmad A. sa pre nemecké médiá rozhovoril o tom, ako žije z dávok poskytovaných nemeckou vládou aj so svojimi dvoma manželkami, z ktorých jednu si vzal, keď mala len 13 rokov. Píše to denník Der Spiegel.

Muž dal otvorene najavo, že je Merkelovej vďačný za otvorenie hraníc krajiny v roku 2015.

„Veľmi moc ďakujem, madam Merkelovej. Je to jediná osoba, ktorá pochopila utrpenie Sýrčanov. Ďakujem aj Nemcom. Aj keď medzi nimi existujú rasisti. Ale aj Nemci zažili vojnu a prejavili voči Sýrčanom veľký súcit, „cituje jeho slová denník.

Rodina opustila Aleppo v roku 2015. Do severného Nemecka sa dostala cez Grécko, Francúzsko a Dánsko. Celá rodina teraz usiluje o získanie azylu, Ahmad ale dal jasne najavo, že nemá záujem o zamestnanie a že by radšej zostal doma so svojimi šiestimi deťmi.:

„Tu máme podporu. Dávajú nám sociálne výhody, dali nám tento dom, „citujú jeho slová médiá.

Po zverejnení tohto príbehu bol rad Nemcov rozhorčená skutočnosťou, že za Ahmadom do Nemecka v rámci programu na zjednotenie rodiny mohla prísť aj jeho druhá manželka, s ktorou má Sýrčan štyri deti.

Ahmad podľa svojich slov nerozumie rozruchu, ktorý vyvolal. Podľa Der Spiegelu uviedol, že je oddaný moslim a tak sa riadi právom šaría, ktorý umožňuje mnohoženstvo.

Ahmadov prípad ale nie je jediný, aj ďalší Sýrčania využili program zjednotenie rodiny, aby sa spojili so svojimi ďalšími manželkami. Polygamia, rovnako ako detské manželstvo, je v Nemecku a ďalších západoeurópskych krajinách nelegálne.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies