DANE: Potvrdenie o daňových a colných nedoplatkoch už fyzické a právnické osoby predkladať nemusia

pixabay

Od decembra si informácie o daňových a colných nedoplatkoch štátne úrady overujú samy prostredníctvom portálu OverSi.gov.sk.

Právnické a fyzické osoby už nebudú musieť na štátne úrady predkladať potvrdenia o nedoplatkoch voči daňovým a colným úradom. Finančná správa pripomína, že od decembra si už informácie o daňových a colných nedoplatkoch fyzických a právnických osôb, ktoré doteraz museli predkladať ostatným štátnym úradom, budú úrady overovať priamo prostredníctvom portálu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informáciu OverSi.gov.sk.

„Len za prvé decembrové dni táto novinka uľahčila život už viac ako 30 fyzickým a právnickým osobám, ktoré by museli predložiť inej štátnej či verejnej inštitúcii potvrdenie o nedoplatkoch voči finančnej správe,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Toto opatrenie podľa nej uľahčí vybavovanie si svojich povinností všetkým fyzickým a právnickým osobám. Len za minulý rok pritom vydala napríklad finančná správa viac ako 44 tisíc potvrdení o nedoplatkoch. Od decembra už tieto informácie poskytuje automaticky pre všetky štátne a verejné inštitúcie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies