Danko svoj prejav v Moskve nekonzultoval s rezortom diplomacie
Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) nekonzultoval svoj pondelkový prejav v Moskve s rezortom diplomacie. Informuje INFO.SK.

Pre TASR to potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Susko.

Danko v pondelok v Moskve vystúpil ako jeden z úvodných rečníkov na Medzinárodnom fóre pre rozvoj parlamentarizmu. V prejave zopakoval svoje vlaňajšie vyhlásenie v ruskej Štátnej dume: „Bez silného Ruska nie je možný svetový mier.“ Kritizoval tiež hospodárske sankcie voči Rusku, ktoré podľa neho nie sú a nikdy nebudú riešením. Tým je podľa neho len otvorený dialóg, priateľstvo, láska a porozumenie. „Buďme hrdí na svoj štát a urobme všetko pre to, aby sme mali dobré vzťahy aj s Rusmi, Američanmi a Číňanmi,“ dodal neskôr.

Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) sa v minulosti vyjadril, že nemá dobrý pocit z toho, že najvyšší ústavní činitelia nemajú potrebu prekonzultovať s rezortom diplomacie svoje zahranično-politické vystúpenia. Urobil tak v súvislosti s vystúpením Danka v ruskej Štátnej dume a prejavom prezidenta SR Andreja Kisku v Európskom parlamente 15. novembra 2017. Vtedy sa to podľa jeho slov stalo prvýkrát.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies